Go to Top

Case z nagrodą za Projekt Tetra

CASE Construction Equipment otrzymał prestiżową nagrodę Good Design® Award za maszynę ProjectTETRA, model koncepcyjny ładowarki kołowej napędzanej metanem.
Jurorzy 69. edycji programu Good Design wyłonili tegorocznych zwycięzców zgodnie z pierwotnymi kryteriami programu, do których zalicza się innowacyjność, funkcjonalność i oddziaływanie produktu na środowisko naturalne. Maszyna ProjectTETRA  znalazła się w Good Design Yearbook 2019-2020; można ją także zobaczyć w witrynie muzeum www.good-designawards.com

Koncepcyjny model ładowarki kołowej firmy CASE, opracowany przez zespół inżynierski firmy CASE i CNH Industrial International, bazuje na nowatorskim pomyśle. Potwierdza zasadność wykorzystania alternatywnych źródeł energii w maszynach budowlanych oraz możliwość stosowania paliwa z odpadów i odnawialnych źródeł energii. Ładowarka wyposażona jest w sprawdzony silnik napędzany metanem, wyprodukowany przez stowarzyszoną z firmą CASE spółkę FPT Industrial, który zapewnia takie same osiągi jak jego wysokoprężny odpowiednik. Innowacyjna konstrukcja obejmuje nowoczesne wzornictwo i doskonałe warunki pracy operatora, z ekranem dotykowym i technologią sterowania głosem.
Model koncepcyjny wyposażono także w funkcje bezpieczeństwa, w tym technologie biometryczne i system wykrywania przeszkód, które są owocem programu badań i rozwoju w zakresie pojazdów autonomicznych CNH Industrial.
Maszyna ProjectTETRA była testowana w rzeczywistych warunkach roboczych, gdzie potwierdziła swoją funkcjonalność i przydatność, spełniając wymogi zrównoważonego rozwoju przy ograniczonym całkowitym koszcie posiadania i wysokiej zdolności operacyjnej.

Inf.  i zdjęcia CASE

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.