Go to Top

JCB ma nową 3CX

Brytyjski producent wprowadził na rynek nowy model 3CX o mocy 55 kW z silnikiem zgodnym z normą EU Stage V. Maszyna zapewnia większy komfort operatora i łatwość obsługi, zwiększoną wydajność w połączeniu z mniejszymi kosztami posiadania. Co się zmieniło? Wzrósł komfort kabiny Command Plus, zwiększyło bezpieczeństwo pracy, wzrosła produktywność.

Najnowszy model JCB 3CX cechuje nowy elegancki wygląd i zmieniona kabina Command Plus. W dachu kabiny są standardowo zintegrowane cztery lampy ostrzegawcze LED. Można je wyraźnie zobaczyć ze wszystkich stron, co poprawia bezpieczeństwo w miejscu pracy. Dodatkowe lampy oświetlają kabinę po obu stronach maszyny wokół stopnia, ułatwiając operatorowi dostęp do maszyny i wychodzenie z niej w ciemności.
Większe lusterka zapewniają lepszą widoczność, światła robocze można lepiej regulować zapewniając maksymalne oświetlenie obszaru roboczego. Wnętrze kabiny zapewnia nowy poziom komfortu i użyteczności.
Funkcja Auto Stop automatycznie wykrywa, gdy maszyna nie jest już używana i wyłącza silnik. Eliminuje to pracę silnika na biegu jałowym, zmniejszając zużycie paliwa i emisję spalin. Opóźnienie wyłączenia może być wstępnie ustawione lub wyregulowane przez operatora poprzez boczną osłonę w kabinie.
Funkcja Auto Seat Select automatycznie rozpoznaje kierunek siedzenia, eliminując konieczność wybierania funkcji, gdy operator zmienia pozycję z przodem do kierunku jazdy. Automatyczne stabilizatory oferują teraz nie tylko automatyczne podnoszenie, ale także automatyczne ustawienie wysuwania.  Automatyczne poziomowanie pozwala maszynie szybko znaleźć poziomą pozycję roboczą na nierównym podłożu.
Ulepszono Auto Drive, umożliwiając operatorowi automatyczny wybór wybranej prędkości silnika podczas jazdy po drogach.

Aby zmniejszyć niepotrzebne zużycie opon i paliwa, 3CX jest teraz wyposażony w Auto 2WD. Powoduje to przełączenie napędu na 2 koła, gdy dodatkowa trakcja nie jest już potrzebna. Operator wybiera napęd na 4 koła podczas pracy tam, gdzie wymagana jest maksymalna siła pociągowa. Następnie, gdy maszyna cofa się i zaczyna jechać z dużą prędkością, skrzynia biegów automatycznie zmienia się na 2WD. Szybkość, z jaką zachodzi ta zmiana, może być ustawiona przez operatora za pomocą menu na ekranie bocznym.

Kompaktowy silnik zapewnia 55 kW mocy i 440 Nm momentu obrotowego, co stanowi wzrost o 10% w stosunku do poprzedniego modelu. Mniejsza pojemność i zwiększona wydajność skutkują oszczędnością paliwa nawet o 7% w porównaniu z silnikiem Stage IV 55 kW w przypadku ogólnego użytkowania. 3,0-litrowy silnik JCB spełnia normy emisji spalin EU Stage V bez konieczności stosowania płynu DEF (Diesel Exhaust Fluid) lub jakiegokolwiek innego dodatku.
Silnik jest wyposażony w katalizator utleniający (DOC) i filtr cząstek stałych (DPF) o żywotności 8000 godzin. Regeneracja jest sterowana automatycznie i może być monitorowana przez standardowy system telematyczny LiveLink firmy JCB.

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.