Go to Top

Budma 2021

Przed nami 30, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które tym razem odbędą się wraz z Targami Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad Windoor-tech. Oba wydarzenia zaplanowane są na 2-5 lutego 2021 w Poznaniu. Do tej pory udział w targach zgłosiło już ponad 200 firm. Targi odbędą się w nowym reżimie sanitarnym, organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo wystawców i targowych gości.

– Przygotowania do targów realizujemy zgodnie z planem i co do zasady nie różnią się one od poprzednich ich edycji. Obecnie jesteśmy na etapie przyjmowania zgłoszeń kolejnych firm i wstępnego lokalizowania ich ekspozycji w pawilonach MTP. Do końca września swój udział w BUDMIE zgłosiło ponad 200 firm z kilkunastu krajów, m.in. z Austrii, Belgii, Białorusi, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, Turcji czy Ukrainy. Każdego dnia do tego znakomitego grona dołączają kolejni producenci. – mówi dyrektor targów BUDMA, Dariusz Muślewski, i dodaje – Przyszło nam zmierzyć się z czasami, w których musimy szukać specjalnych rozwiązań. Tak też postrzegamy targi BUDMA, które w dużej mierze odbędą się na zasadach, które znamy z przeszłości, ale "wzbogacone" o nowe standardy bezpieczeństwa. Zachowanie dystansu nie oznacza braku możliwości spotykania się, rozmowy czy wymiany poglądów, a jedynie innego do nich podejścia.

Przyszłoroczne targi BUDMA będą ofertą producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych z całego przekroju branży. Ekspozycja ma być podzielona na odpowiednie „Salony” tematyczne, a zobaczymy m.in.:
- Salon Stolarki Budowlanej
- Salon Dachów, Akcesoriów i Sprzętu Dekarskiego
- Salon Ścian, Stropów i Posadzek
- Salon Systemów Wykończeniowych i Architektury Miejskiej
- Salon Narzędzi, Elementów Mocujących i Wyrobów Metalowych
- Salon Pomocniczego Sprzętu Budowlanego
- Salon Maszyn, Rusztowań, Szalunków i Wyposażenia Placu Budowy
- Salon Konstrukcji Stalowych i Gotowych Systemów Budowlanych
- Salon Ekotrendów i Energii w Budownictwie.

Szeroki zakres ekspozycji uzupełnią ciekawe wydarzenia. Czeka nas między innymi kolejna odsłona Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future z udziałem znakomitych ekspertów, przedstawicieli instytucji rządowych i sektora prywatnego. Tematykę związaną z otaczającą nas przestrzenią poruszy Forum Designu 
i Architektury D&A, a hasłem przewodnim przyszłorocznej edycji jest „Sumienie detalu”; rozmawiać będziemy zatem o wpływie detalu architektonicznego na samopoczucie, wydajność i zdolności intelektualne człowieka.

W jaki sposób prawidłowo zamontować elementy stolarki budowlanej, jakie narzędzia będą nam przydatne, jakich technik należy użyć – dowiemy się w specjalnej strefie Związku Polskie Okna i Drzwi. Dekarze będą rywalizować w przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Mistrzostwach oraz testować akcesoria w tzw. „pawilonie dachowym”. Swoje mistrzowskie umiejętności zaprezentują również parkieciarze zrzeszeni 
w Stowarzyszeniu Parkieciarze Polscy. Partnerzy BUDMY stworzą fachowcom niepowtarzalną okazję do przetestowania narzędzi, elektronarzędzi i wielu materiałów budowlanych – wszystko w interaktywnej Strefie Testów, którą zorganizuje Grupa Prace Wykończeniowe.
 
– Z dużym zaangażowaniem przygotowujemy targi BUDMA 2021 - to będzie już 30 spotkanie całej branży budowlanej w Poznaniu. Tym bardziej serdecznie zapraszam do udziału w nich. Jestem przekonany, że rozmowy przeprowadzone podczas targów pozwolą optymistycznie spojrzeć na przyszłość i dalszy rozwój całego sektora. Jako organizator ponownie dołożymy wszelkich starań, aby pobyt w Poznaniu był satysfakcjonujący, pełen owocnych spotkań oraz bezpieczny. – podkreśla Dariusz Muślewski.  

Targi BUDMA oraz Targi Windoor-tech: 2-5 lutego 2021r., Poznań

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.