Go to Top

Młoty Epiroc HB 10000 w indyjskim kamieniołomie

Indyjska firma Birla Cements posiada największą na świecie flotę 17 ciężkich młotów HB 10000. Używa się ich do wydobycia wapienia w kopalni w Radżasa. Dzięki kompleksowej umowie serwisowej z Epiroc i wsparciu związanym z obszernym zapasem części zamiennych, młoty pracują przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dlaczego w kopalni stosuje się akurat taką metodę wydobycia wapienia zamiast tradycyjnych metod górniczych?

Powodem jest sąsiedztwo Twierdzy Chittaur, obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO W promieniu 10 km od zabytku nie są dozwolone żadne konwencjonalne działania górnicze.   Birla Cements zainwestowała zatem w sumie w 17 ciężkich młotów Epiroc HB 10000 i zamówiła kolejne 5 modeli.

Co sprawiło, że Birla Cements trafiła właśnie na produkt Epiroc? W 2015 roku firma szukała niezawodnego młota, który mógłby pracować przez 3500 godzin bez większych awarii. Epiroc zaprezentował im model HB 10000, który jest rozpoznawalny na rynku ze względu na ogromną moc łamania. Siła generowana w jednym uderzeniu między tłokiem a narzędziem roboczym odpowiada sile ciężaru około 760 ton metrycznych, a częstotliwość uderzeń do 380 uderzeń na minutę.
 W ramach kompleksowego kontraktu na konserwację i części zamienne firmy Birla Cements, Epiroc jest dostępny przez całą dobę, aby zapewnić bezproblemową pracę przy minimalnych przestojach maszyny. Umowa obejmuje wsparcie w zakresie napraw i konserwacji, a pracownicy są dostępni są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zapewnić dostępność i utrzymać produktywność. Rozległe zapasy części zamiennych są utrzymywane zarówno w siedzibie firmy, jak w magazynie Epiroc w pobliżu miejsca wydobycia.

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.