Go to Top

Pandemia nie zatrzymuje budowy dróg

Mimo stopniowo coraz szerzej obejmujących różne dziedziny życia ograniczeń wykonawcy nie przerywają pracy na budowach. Ogłaszanie nowych przetargów i podpisywanie kolejnych umów jest niezbędne dla utrzymania stabilności na rynku budowlanym, co w obecnej sytuacji jest kluczowe dla całej gospodarki – deklaruje GDDKiA. – Nie zamrażamy inwestycji i planów. Firmy realizujące nasze zlecenia budują swoją stabilność ekonomiczną i kadrową. To nie tylko firmy budowlane. Nasze inwestycje to ciągi dostaw, tysiące miejsc pracy i steki podwykonawców, dostawców i usługodawców  – powiedział Tomasz Żochowski, p.o generalnego dyrektora.

Praca w okresie pandemii została jednak zmodyfikowana, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko zarażenia się pracowników. Tam, gdzie jest to możliwe, zalecony jest kontakt zdalny i korespondencja elektroniczna czy wideokonferencje.
GDDKiA jest gotowa zintensyfikować działania i realizacji większej liczby zadań niż było to planowane. Rząd przeznaczył dodatkowo 21 mld na Program Budowy Dróg Krajowych – więcej środków zostanie przeznaczonych m.in. na budowę dróg ekspresowych S6 i S10.

Jak deklaruje GDDKiA wydatki inwestycyjne w 2020 roku od stycznia do września sumarycznie i w podziale na poszczególne miesiące kwoty są dużo większe. Rekordowy był sierpień i wrzesień, kiedy wypłacono o 80% więcej niż w tych samych miesiącach 2019 roku. W sumie od stycznia do września  wykonawcy dostali prawie 10 mld zł czyli ok 2,5 mld więcej niż w tym samym okresie 2019 roku.
Inf. prasowa GDDKiA

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.