Go to Top

Budimex buduje #DomZSerca

Budimex połączył siły razem z innymi firmami w Polsce, aby wybudować, wyposażyć i przekazać dom szesnastoosobowej rodzinie pani Magdy z Radomska. Zamieszkają oni już na wiosnę przyszłego roku w jednopiętrowym domu o powierzchni ponad 200 m2. Przeprowadzą się ze swojego obecnego 2-pokojowego lokum do 9-pokojowego domu z dwoma łazienkami, dwoma garderobami i ośmioma pokojami dla dzieci z których najmłodsze ma 4 lata. Dom zostanie wyposażony pod „klucz” dzięki zaangażowaniu partnerów: OBI, AkzoNobel, BlackRedWhite, Candellux Lighting, Dyckerhoff Polska, .mdd, RedNet Property, RTV EURO AGD. Wsparcia komunikacyjnego akcji udzieli Komunikacja Plus i Procontent. Gdyby nie ta akcja, rodzina mogła się rozpaść – sąd miał zadecydować o odebraniu matce prawa do opieki nad dziećmi ze względu na warunki mieszkaniowe.

Dzięki chęci pomocy i zaangażowaniu kilku firm w ramach akcji #DomZSerca wkrótce koło Radomska zostanie wybudowany nowy dom dla rodziny. Projekt ten – gest serca – ma na celu pomoc rodzinie w trudnej sytuacji. Jednocześnie zwraca on uwagę na sytuację wielodzietnych rodzin w Polsce oraz zachęca do inicjowania podobnych działań pomocowych skierowanych do potrzebujących.

– Zawsze po każdej budowie, którą realizujemy, zostawiamy po sobie coś trwałego i dobrego dla ludzi i społeczności, którzy żyją w jej sąsiedztwie. Trud i historia Pani Magdy i jej rodziny, gdy się o niej dowiedzieliśmy, była dla nas impulsem, żeby ten dobry ślad zostawić właśnie w tym miejscu. Wspólnie z partnerami tego wydarzenia, przez ostatnie sześć miesięcy, pracowaliśmy nad koniecznym projektem i pozwoleniami. Dzięki pracy wielu osób osiągnęliśmy etap umożliwiający rozpoczęcie budowy. Nowy dom dla Pani Magdy powstanie w bardzo szybkim tempie. Konstrukcja domu będzie gotowa w grudniu. Wykańczanie i wyposażenie zajmą następne dwa miesiące. Chcemy, żeby święta wielkanocne mogła już pani  ze swoimi dziećmi spędzić pod nowym adresem – mówi Dariusz Blocher, Prezes Budimex SA.

–Wyjątkowe w tym projekcie jest to, że zaangażowało się w niego wiele firm i organizacji. To pokazuje, że w sytuacjach, w których potrzebna jest pomoc ludzie potrafią się zjednoczyć i działać razem. .mdd niejednokrotnie angażowało się w działania CSR. Wyposażyliśmy naszymi meblami wiele lokalnych instytucji, takich jak: domy dziecka, budynek OSP, a nawet szpital. Cieszymy się, że możemy być częścią projektu i wyposażyć dom pani Magdy. Z niecierpliwością czekamy na efekt finalny – podkreśla Marcin Remus, dyrektor naczelny firmy .mdd

– Udział w projekcie „DOM Z SERCA” był błyskawiczny.  Dzięki temu projektowi mamy realny wpływ na poprawę losów drugiej osoby, losów Pani Magdy i jej dzieci. Niesienie pomocy innym daje nam nie tylko satysfakcję z powodu dobrze wykonanej pracy, a także świadomość realnego wpływu na poprawę losu drugiej osoby. Każdy, kto ma więcej, powinien podzielić się z innymi, dać coś od siebie – Agnieszka Berne, kierownik biura, Candellux Lighting.

Od wielu lat RTV EURO AGD angażuje się w działania z zakresu odpowiedzialności społecznej, które są integralną częścią naszej kultury organizacyjnej. Chętnie wspieramy projekty, które w istotny sposób wpływają na poprawę sytuacji konkretnych osób, stąd także nasza obecność w inicjatywie „Dom z serca”. Cieszymy się, że mogliśmy zaangażować się w ten projekt wraz z innymi firmami, dla których równie ważne jak dla nas jest niesienie pomocy i wrażliwość społeczna – Ilona Federowicz, menedżer ds. PR, RTV EURO AGD.

– Nasza odpowiedź na pytanie o udział w tym programie była natychmiastowa – tak! Przede wszystkim dlatego, że ten program bardzo mocno wpisuje się w nasze zaangażowanie w projekty społeczne. Dodawanie koloru to dla nas więcej niż pomalowanie ściany. Chcemy, aby dzięki naszej pomocy życie innych ludzi było bardziej pozytywne i inspirujące, jak to miało miejsce w wielu pomalowanych przez nas instytucjach, czy też miasteczkach. I bardzo ważne jest dla nas w tym programie to, że możemy być częścią zespołu partnerów, którzy razem mogą dokonać kolorowej zmiany – Michał Piestrzeniewicz, Dyrektor Sprzedaży AkzoNobel.

Inf. prasowa i zdjęcia: Procontent.pl

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.