Go to Top

ATLAS – budowlany tuning na miejscu

Co zrobić, gdy klient zamówi specjalnie zmodyfikowaną maszynę, a transport takiej wersji jest nie tylko trudny, ale i kosztowny? ATLAS GmbH poradził sobie dostarczając do  firmy GELITA AG w niemieckim Eberbach  maszynę przeładunkową 160 MH w kilku częściach. Nie było to problem – jej montaż na miejscu zajął specjalistom z ATLASA zaledwie dwie godziny.

Atlas 160 MH blue został dostosowany do szczególnych wymagań klienta. Wieżę maszyny przeładunkowej podniesiono o 600 milimetrów, wyposażono ją też w dwie płyty podporowe, wysięgnik teleskopowy, zewnętrzną kamerę i monitor. Dzięki temu operator będzie w stanie obserwować pole pracy wewnątrz kontenerów.

Montaż maszyny w miejscu jej pracy przeprowadzono błyskawicznie przy pomocy dźwigu – unosząc wieżę, montując pylon na podwoziu, a następnie łącząc górę z dołem.

Zadaniem Atlas 160 MH będzie załadunek i rozładunek kontenerów. Maszyna będzie musiała zmierzyć się z kilkoma tysiącami ton ładunku w skali roku. Kontenery mają 6 metrów głębokości, jednak dzięki możliwościom zmodyfikowanej 160 MH sięganie do ich dna nie będzie stanowić najmniejszego problemu. (jib)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.