Go to Top

Ostatnie takie targi – Conexpo okiem Fina

W czasie, gdy kolejne imprezy są przekładane, a czasami nawet zupełnie odwoływane, targi Conexpo w Stanach Zjednoczonych to impreza, do której będziemy się jeszcze odwoływać. Odbywała się „w starym stylu” , tuż przed wprowadzeniem restrykcji wynikających z pandemii. Pisaliśmy już o wrażeniach, jakie z Las Vegas przywiozła Ewa Zdaniewicz z Mecalac Polska. Tym razem o swoich doświadczeniach opowiedział nam Arto Turpeinen, dziennikarz z fińskiego magazynu Koneviesti. – Kiedy wylatywałem z Helsinek, w Ameryce było tylko kilka przypadków choroby. Nevada wydawała się być spokojna, chociaż odwołali już niektóre seminaria i konferencje. Conexpo było częściowo zatłoczone, ale nikt nie używał maseczek na twarz itp. Często myło się także ręce.

W stoisku Volvo nie było żadnego personelu tej firmy, pracowali tylko miejscowi, którzy opiekowali się tam odwiedzającymi. Nowością był także zakaz wspinania się na maszyny. Niektóre firmy w ogóle nie miały obsady stoisk.. Wiele wydarzeń prasowych i innych działań zostało odwołanych.

W połowie tygodnia organizatorzy ogłosili, że targi zakończą się dzień wcześniej. Usłyszałem, że prezydent Trump ogłosi sytuację kryzysową w kraju, a mój lot do Finlandii został odwołany. Postanowiłem się stąd jak najszybciej wydostać i pojechałem na lotnisko. Spotkałem ludzi z Finlandii, którzy postanowili zrobić to samo. Po trudnościach technicznych wróciłem do domu w niedzielę. Po powrocie musiałem udać się na przymusową kwarantannę, choć nie miałem żadnych objawów.

Jak powiedział nam Arto Turpeinen sytuacja w Finlandii wygląda podobnie jak w Polsce – pustki na ulicach, zamknięte szkoły. Wygląda jednak na to, że maleje liczba zarażonych koronawirusem. Zdjęciaz targow Conexpo autorstwa Arto można obejrzeć na naszym facebooku.

Rozmawiał Janek Izydor Barański
Fot.  Arto Turpeinen

27_conexpo_1.png27_conexpo_2.png27_conexpo_3.png27_conexpo_4.png27_conexpo_5.png

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.