Go to Top

A jednak się da, czyli targi budowlane w czasach korony

O targach NordBau już pisaliśmy, ale skoro wszystkie po kolei imprezy są odwoływane, podrążymy temat. Dysponujemy bowiem większą ilością wiedzy. Impreza pod znamiennym tytułem „Wystawa budowlana z seminariami w czasach koronawirusa – powered by NordBau” odbywała się w dniach 9-12 września w niemieckim Szlezwiku-Holsztynie. Poprzednia edycja tych targów przyciągnęła ponad 800 wystawców. Warto to wiedzieć, by móc porównać  ją z obecną. Z możliwości wystawienia się w tych dziwnych czasach skorzystały 32 firmy niemieckie i międzynarodowe, przyjeżdżając do Neumünster także z maszynami i sprzętem budowlanym.
Jeden z wystawców podkreślił, że był pod wrażeniem zarówno przeprowadzonych rozmów, jak i efektów imprezy – podpisanych umów.

Tę opinię podzielali wszyscy – ważne jest, aby utrzymać osobiste kontakty z klientami i demonstrować produkty na żywo.

Wystawa była również oprawą dla 16 seminariów i konferencji. Aby zachować odległości, podczas organizacji imprezy wykorzystano dodatkowe hale wystawiennicze.

Organizator targów otrzymał znaczące wsparcie w realizacji wydarzenia ze strony Ministra Gospodarki Szlezwika-Holsztynu. Dokotor Bernd Buchholz osobiście odwiedził wielu wystawców we czwartek 10 września. Podkreślał, że fakt zorganizowania tej imprezy to sygnał dla branży budowlanej, ale i wystawienniczej. Udało się dowieść, że targi mogą się odbywać – oczywiście w z zastosowaniem wszelkich zasad i zaleceń, w porozumieniu z lokalnymi władzami, a zwłaszcza w odniesieniu do aktualnego poziomu zachorowań na Covid.

Patrząc w przyszłość, wystawcy zapewnili, że zależy im na udziale w konwencjonalnej edycji targów NordBau, nawet jeśli nadal istnieć będą jakieś epidemiczne ograniczenia.
Kolejna, 66 edycja NordBau odbędzie się w dniach 8-12 września 2021 r. w centrum wystawowym Holstenhallen w Neumünster (emzet)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.