Go to Top

Seria A od Hyundaia u podnóża Alp

Kupno nowej ładowarki to poważna decyzja: inwestycja, która często jest poprzedzona zbieraniem informacji, zasięganiem opinii u fachowców, porównywaniem cen i dostępności na rynku. Nie było tak jednak w wypadku modelu Hyundai HL955A, który został kupiony po zobaczeniu go w katalogu przez niemieckiego przedsiębiorcę z bawarskiego Epfach.

Christian Herbst, właściciel firmy Herbst Tiefbau, potrzebował maszyny, która poradzi sobie przy budowie dróg, pracy w żwirowni, a także przy załadunku urobku. Wybór padł na ładowarkę kołową Hyundai HL955A. Zamówił ją wyłącznie na podstawie ogłoszenia i arkusza danych maszyny, od dealera Hyundai, Fischer & Schweiger GmbH w Zusmarshausen. – Byłem wystarczająco pewny siebie, aby złożyć to zamówienie na podstawie arkusza danych, ponieważ znam Georga Schweigera z Fischer & Schweiger od wielu lat. Prowadzimy razem interesy od 1996 roku i zawsze wszystko szło dobrze.

Firma Hebrst Tiefbau działa w Epfach, które znajduje się u podnóża bawarskich Alp. To jeden z najpiękniejszych rejonów Niemiec. Teraz dodatkową rzeczą, na której można zawiesić tam oko jest ładowarka kołowa HL955A. To nowoczesna maszyna z serii A, która wyposażona jest w silnik Cummins QSB6.7 o mocy 149 kW. Zgodna z normą Stage V HL955A jest wyposażona w łyżkę o pojemności 2,8 m3. Okazuje się, że właściciel firmy ma też uprawnienia operatora. – Sam obsługuję równiarki, koparki i ładowarki kołowe, w tym maszyny Hyundai, więc znam ich działanie. Dzięki tej wiedzy wiem z pierwszej ręki, jak dobre są maszyny tej marki pod względem hydrauliki, elektroniki i ergonomii. Jestem bardzo zadowolony z naszego nowego nabytku.
HL955A ma wagę 15 ton, dzięki czemu łatwo przetransportować go bez konieczności posiadania specjalnego pozwolenia.
(Na podstawie inf.. prasowej HCEE przygotował JIB)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.