Go to Top

90 lat Kobelco

Kobelco Construction Machinery z dumą obchodzi piękny jubileusz.  W tym roku mija 90 lat od chwili wyprodukowania przez tę firmę pierwszej w Japonii koparki elektrycznej (1930). Kobelco znane jest z budowania trwałych i niezawodnych maszyn, które sprostają najtrudniejszym wyzwaniom – w tym upatruje swój sukces. Firma podkreśla, że jej priorytetem niezmiennie jest jakość i ta filozofia nie zmieniła się nigdy, mimo zmian zachodzących w światowej gospodarce.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat Kobelco pozostawało w czołówce producentów koparek -  zaawansowana technologicznie fabryka Itsukaichi odgrywa obecnie kluczową rolę jako baza produkcyjna koparek Kobelco i miejsce rozwijania zaawansowanych technologii.

Jedną z najważniejszych dotychczasowych innowacji firmy Kobelco był rozwój technologii hybrydowej – japońska firma była pierwszym dużym producentem koparek, który zainicjował rozwijanie hybrydowego napędu już w 1999 roku. W 2007 roku w ofercie firmy pojawiła się koparka hybrydowa HE-01, a następnie w 2010 roku 80H. Kolejne większe modele to 20-tonowa SK200H-9 i wreszcie SK210HLC-10 - pierwsza na świecie koparka hybrydowa wykorzystująca technologię litowo-jonową.
W ostatnich latach Kobelco zaczęło rozwijać technologię sprzętu do wyburzeń. Producent wyrobił sobie reputację lidera na rynku sprzętu do wyburzeń w Japonii, a nawet w 2006 roku wyprodukował najwyższą na świecie (w tamtym czasie) maszynę do wyburzania budynków SK3500D.  

Dzisiaj Kobelco działa w ponad 100 krajach, mając prawie 480 dealerów i zatrudniając 8.000 pracowników na całym świecie.

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.