Go to Top

Wzrosła sprzedaż maszyn Volvo

Po słabszym drugim kwartale globalna liczba zamówień na maszyny Volvo wzrosła o 40%, a dostawy maszyn o 20% w trzecim kwartale 2020 r. Sprzedaż maszyn Volvo Construction Equipment wzrosła o 6%. O tak dobrych – w kontekście pandemii – wynikach zdecydował rynek chiński.

Zamówienia w trzecim kwartale wzrosły o 40% w porównaniu z tym samym kwartałem 2019 roku. Dostawy wzrosły o 20% do 19 774 maszyn w trzecim kwartale, głównie dzięki wyższej sprzedaży w Chinach.
W trzecim kwartale większość rynków podniosła się po wiosennej fali pandemii Covid-19. Jednak utrzymująca się niepewność co do przyszłości odbiła się na rynku europejskim, który do końca sierpnia zmniejszył się o 19%.
Z kolei rynek chiński, dzięki rządowej stymulacji,  silnie odbił się od skutków pandemii,  osiągając w trzecim kwartale wzrost popytu o 22%.

– Po gwałtownym spadku i spowolnieniu w drugim kwartale, w trzecim kwartale obserwowaliśmy stopniową poprawę aktywności budowlanej na większości rynków – powiedział Melker Jernberg, prezes Volvo CE. – Popyt był szczególnie silny w Chinach, na największym rynku świata, i tutaj nadal zwiększaliśmy nasz udział w rynku. Wobec ciągłej niepewności związanej z ciągłym rozprzestrzenianiem się pandemii będziemy ściśle koncentrować się na kontroli kosztów i priorytetowo traktować zdrowie i bezpieczeństwo współpracowników, klientów i partnerów biznesowych.
 
Informacja i zdjęcia Volvo CE

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.