Go to Top

Branża targowa apeluje do rządu!

Kolejny lockdown unicestwił nadzieje branży targowej w Polsce na odbicie się od dna, na które zepchnęła ją pandemia. Nieliczne imprezy, które zaplanowano na jesień i do których czyniono już przygotowania, zostały odwołane. W przypadku targów Poleco zdarzyło się to niemal w ostatniej chwili – po wprowadzeniu w Poznaniu czerwonej strefy na kilka dni przed terminem imprezy. Co gorsza, do tego czasu w całym kraju odbywały się bez przeszkód i stosownych zabezpieczeń różnego rodzaju festyny, pokazy i imprezy, które mogły być i być może były ogniskami rozprzestrzeniania się epidemii. W tej sytuacji Komitet Obrony Branży Targowej złożył we środę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów swoje postulaty.

Branża targowa apeluje do rządu o:

Umorzenie całości otrzymanych kwot pomocy z PFR dla firm, które pod rygorem odpowiedzialności karnej oświadczą, że 75% ich ubiegłorocznego przychodu była całkowicie zależna od organizacji, obsługi oraz innych usług świadczonych na rzecz imprez targowych w kraju i za granicą.

Otrzymanie rekompensaty w wysokości 50% ubiegłorocznego przychodu dla firm, które pod rygorem odpowiedzialności karnej oświadczą, że 75% ubiegłorocznego przychodu firmy była całkowicie zależna od organizacji, obsługi oraz innych usług świadczonych na rzecz imprez targowych w kraju i za granicą.

Grupa MTP wraz z setkami polskich stowarzyszeń i organizacji branżowych popiera żądania Komitetu Obrony Branży Targowej i apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o umorzenie całości otrzymanych kwot pomocy z PFR, a także o rekompensaty w wysokości połowy ubiegłorocznego przychodu dla firm.

Targi są jednym z filarów polskiej gospodarki zapewniającym przedsiębiorcom skuteczne narzędzia odbudowy kontaktów biznesowych, łańcucha dostaw i dystrybucji oraz pozyskania nowych kontrahentów po zakończeniu pandemii.

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.