Go to Top

Sztuczna inteligencja w sprzęcie Hyundai

Hyundai CE ogłosił, że 12 maja podpisał porozumienia z Korea Telecom. To początek wspólnego rozwijania rozwiązań opartych na technologii 5G dla inteligentnych urządzeń budowlanych i transportu materiałów. Hyundai Construction Equipment jest pierwszą firmą w Korei, która opracowała autonomiczne wózki widłowe. HCE planuje rozwijanie inteligentnych rozwiązań przy użyciu sieci komunikacyjnej Korea Telecom 5G i technologii sztucznej inteligencji.

Protokół ustaleń pozwoli obu firmom na połączenie swoich rozwiązań technologicznych -  w przypadku Hyundai Construction Equipment technologii związanych z pojazdami autonomicznymi, z kolei KT udostępni rozwiązania dotyczące komunikacji 5G i sztucznej inteligencji.

Na początek współpraca technologiczna poprawi zdalne sterowanie i kontrolę autonomicznego wózka widłowego, który zyska również na systemie zdalnej obsługi poprzez  sterowania głosowe AI, wideo i rzeczywistość rozszerzoną.

Autonomiczna technologia wózków widłowych Hyundai CE jest najnowocześniejszym rozwiązaniem logistycznym, które autonomicznie rozpoznaje środowisko i przeszkody w miejscu pracy i jest w stanie samodzielnie nawigować po nalepiej dobranych trasach, co znacznie zwiększa wydajność i efektywne wykorzystanie maszyny podczas pracy.
Znaczni zmniejsza się także ryzyko wypadków w miejscu pracy. ponieważ prace prowadzone są zgodnie z zaplanowaną ścieżką. Zainteresowanie  technologią „bez kontaktu” znacznie wzrosło, głównie z powodu pandemii COVID-19, w której dystans społeczny jest kluczowy.

Prezes HCE Kong Ki-young wyraził zadowolenie ze współpracy, która wchodzi  w kolejną fazę. Obecne rozwiązania to jedynie początek tworzenia nowych techologii, które mogą wyręczyć ludzi w pracach związanych z transportem materiałów.

Zamów PosBudNews

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.