Go to Top

Najwyższa jakość i szybkość równania dzięki Volvo Active Control

Volvo Active Control to nowy system sterowania maszyną, który automatyzuje ruchy łyżki i wysięgnika, zmieniając koparkę w urządzenie półautonomiczne. Obsługa systemu jest intuicyjna i odbywa się za pomocą zainstalowanego w kabinie tabletu Volvo Co-Pilot o przekątnej 10 cali. Operator musi tylko wprowadzić do systemu wymagane parametry zadania, a następnie nacisnąć przycisk, by rozpocząć jego realizację. Koparka automatycznie reguluje ruchy łyżki i wysięgnika, tak by wykonywały precyzyjne ruchy zgodnie z pożądanym kształtem i przy dokładnym zachowaniu kąta równania – czas całej operacji jest teraz zdecydowanie krótszy.

Zalety systemu Volvo Active Contro są niepodważalne.Osiągnięta dzięki niemu precyzja i szybkość są tak duże, że czas równania zmniejsza się o niemal połowę (45%) w porównaniu z tradycyjnymi metodami pracy. Robót nie trzeba powtarzać kilka razy, ponieważ system uzyskuje odpowiedni efekt za pierwszym podejściem. System jest tak dokładny, że nie potrzeba drugiej osoby do kontroli głębokości/równania, dzięki czemu roboty są bezpieczniejsze.

System Volvo Active Control został w całości opracowany przez Volvo i opiera się na aplikacji Dig Assist, a sterowanie układem elektrohydraulicznym koparki odbywa się z na zasadzie „prowadzenia po sznurku”. Dzięki zastosowaniu systemu Volvo Active Control, który automatycznie reguluje ruchy łyżki i wysięgnika, operator może z doskonałym efektem wykonać swoją pracę jedną ręką — lewa jest mu potrzebna tylko do sterowania szybkością ramienia.

Więcej na stronie www.volvoce.pl

Zamów PosBudNews

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.