Go to Top

Najnowsze

Zatory i długi w budowlance

O braku pracowników i materiałów budowlanych niedawno pisaliśmy. Kolejnym problemem branży, który nie tak dawno właściwie nie istniał, są zatory płatnicze. Średni czas oczekiwania na zapłatę faktury wynosi ponad 3 miesiące. Co ciekawe, sytuacja w innych branżach jest nieco lepsza, poprawia się zwłaszcza w firmach handlowych. A w budowlance problem nie tylko się nie zmniejsza, ale wręcz narasta. Może to mieć w części związek z tzw. odwróconym Vatem, który z jednej strony ma porządkować rynek, ale jednocześnie może na długi czas pozbawić firmę środków na koncie.

[ Czytaj więcej...]

Powstanie gigantyczny plac budowy

Za dwa lata niedaleko Warszawy ruszy budowa Centralnego Portu Lotniczego. Inwestycja ma potrwać 8 lat, a kosztować około 35 mld złotych. Na tę sumę składa się budowa lotniska z dwoma, a docelowo czterema pasami (16-19 mld), połączeń kolejowych (8-9 mld) oraz dróg (7 mld). Zgodnie z planem od chwili otwarcia nowy port ma obsługiwać rocznie 24-25 mln pasażerów, docelowo nawet 100 mln. Na budowie samego lotniska jednak wcale się nie skończy.

[ Czytaj więcej...]

Z Live Linkiem złodzieje byli bez szans!

To historia z happy endem, choć mogła zakończyć się zupełnie inaczej. Podzielił się nią z nami Interhandler. Bohaterką jest koparko-ładowarka JCB 3CX, którą skradziono firmie Energosan z Giżycka. Jeszcze w sierpniu maszyna była pod obserwacją systemu Live Link, jednak firma postanowiła nie przedłużać abonamentu. 

[ Czytaj więcej...]

Most z drukarki

Wydrukowano go ze wzmocnionego betonu. To przede wszystkim duża oszczędność materiału, a także większa dbałość o środowisko, ponieważ proces ten nie uwalnia CO2. Drukowane są także pręty ze stali, którymi wzmocniona jest konstrukcja. Taki most już istnieje i działa w Holandii, nie spotkamy go jednak jadąc autostradą czy drogą, a na ścieżce rowerowej we wsi Gemert w prowincji Brabancja Północna.

[ Czytaj więcej...]

Intermat 2018

Za pół roku, a dokładnie w dniach 23-28 kwietnia 2018, odbędzie się kolejna edycja targów Intermat. Poprzednią, przed trzema laty,  odwiedziło 138 tysięcy osób ze 167 krajów. W zmieniającej się rzeczywistości nowa szefowa Intermatu Isabelle Alfano postanowiła przeprowadzić w organizacji targów pewne modyfikacje. Przede wszystkim chce wyraźnie skupić się na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki i przyciągnąć do Paryża jak najwięcej odwiedzających z tych regionów. Zmiany dotyczą także samej organizacji imprezy.

[ Czytaj więcej...]

Kurtka z komponentów Scanii?

Kurtka Griffin to niecodzienny pomysł na uszycie ubrania z pasków napędowych wentylatora z pojazdów Scania. Została zaprojektowana przez światowej sławy projektantkę mody Beę Szenfeld i legendę tuningu pojazdów ciężarowych Svempę Bergendahla. Kurtka Griffin jest ich wspólnym dziełem haute couture, stworzonym z inspiracji gryfem, symbolem Scanii. Wykonano ją 
z 200 metrów wzmocnionych pasków napędu wentylatora z pojazdów ciężarowych. Paski pocięto na drobne kawałki, złożono na kształt piór, a następnie zszyto.

[ Czytaj więcej...]

Żurawie Liebherr na rekordowym wieżowcu

Dziesięć żurawi wieżowych Liebherr pracuje na budowie Lakhta Center w Petersburgu. Przy konstruowaniu wieży pracują trzy modele Liebehrr 710 HC-L 32/64 oraz jeden 357 HC-L 12/24 Litronic z wysięgnikiem wychylnym. Przy budowie kompleksu pracują także trzy modele  357 HC-L 12/24 Litronic z wysięgnikiem wychylnym oraz trzy 280 EC-H 12 Litronic.

[ Czytaj więcej...]

Strona 1 z 284

Aktualności rss

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.