Go to Top

Najnowsze

INTERMASZ już za dwa tygodnie!

Już 30 stycznia rozpoczną się targi INTERMASZ. Przed wyjazdem do Poznania warto zaopatrzyć się w bilet wstępu zakupiony on-line, to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Koszt biletu wstępu na targi dla profesjonalistów to 29 zł, jednak gdy kupimy go dopiero na miejscu będzie to 40 zł. Bilet dla publiczności kosztuje 65 zł. Wszystkie powyższe ceny dotyczą wejść jednorazowych. A co będziemy mogli zobaczyć na INTERMASZU? Wśród wystawców znalazła się między innymi firma Volvo Maszyny Budowlane Polska.

[ Czytaj więcej...]

Case uhonorowany za design!

Nikogo, kto miał okazję oglądać z bliska ładowarki kołowe Case serii G, ta nagroda nie zdziwi. Ich znakomity design widać także na zdjęciach. Teraz jednak Case ma na to oficjalne potwierdzenie: ładowarki Case ubiegłorocznej serii zostały nagrodzone prestiżową nagrodą za doskonałość wzornictwa – 2017 Good Desing. Ale nie tylko – Seria G została włączona do stałej kolekcji muzealnej Chicago Athenaeum. Warto wiedzieć, że w przyszłym roku minie 60 lat, od chwili, gdy Case zaczął produkować ładowarki kołowe.

[ Czytaj więcej...]

Volvo wkracza na nowy rynek!

Volvo Construction Equipment ogłasza wejście na rynek wozideł sztywnoramowych! Wozidła marki Volvo pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale 2018 roku. Będą to cztery modele: od 45 tonowego R45D po 100‑tonowy R100E, powstałe w oparciu o wiedzę i doświadczenie specjalistów firmy zależnej Volvo CE, Terex Trucks, w połączeniu z siłą technologiczną Volvo Group.

[ Czytaj więcej...]

Wyspa Spichrzów

Żurawie budowlane górują nad gdańską Starówką i szybko z niej nie znikną. Wyjątkowy projekt  sprowadził w tę niezwykle atrakcyjną turystycznie okolicę liczne maszyny budowlane i jeszcze liczniejsze brygady wykonawcze. Jeszcze nie tak dawno zwiedzanie kończyło się w tym właśnie miejscu, teren był zaniedbany, oszpecony ruinami, zmieniali się inwestorzy i ich plany. Teraz nawet bez komputerowych wizualizacji widać, jak efektowna stanie się wyspa po zakończeniu budowy.

[ Czytaj więcej...]

Merlo buduje namiotowe giganty!

Zima nie zawsze jest łaskawa dla firm prowadzących prace budowlane. W niektórych sytuacjach można jednak uchronić się przed wpływem złej pogody. Budowniczy wiaduktu niedaleko Jędrzejowa postanowili na przykład ukryć jego konstrukcję w hali namiotowej o wielkości 15 x 150 metrów, tak by nie przerywać prac w okresach gorszej pogody.

[ Czytaj więcej...]

Co się stało z budownictwem?

Skutkiem zmian w rządzie jest przekształcenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w wyłącznie Ministerstwo Infrastruktury. Nowy resort objął dotychczasowy minister MIB – Andrzej Adamczyk. Nie doprecyzowano jednak co stanie się z budownictwem, uważa się że trafi ono  np. do Ministerstwa Rozwoju.

[ Czytaj więcej...]

Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy

Zimowe utrzymanie dróg chwilowo nie wydaje się zbyt palącym tematem, ta sytuacja może się jednak w każdej chwili zmienić. Zresztą to luty bywa zwykle najmroźniejszym i obfitującym w śnieg miesiącem. Piszemy o tym jednak w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Zimowym Kongresem Drogowym, który odbędzie się w dniach 20-23 lutego w Gdańsku, w obiektach Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO. To ciekawa impreza, której program szczegółowo opisujemy w najnowszym wydaniu „Pośrednika Budowlanego”.

[ Czytaj więcej...]

Strona 1 z 289

Aktualności rss

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.