Go to Top

Urbanizacja z koparkami Volvo

Koparki są ważnym produktem strategicznym Volvo CE. Maszyny te stanowią znaczną część całego rynku sprzętu budowlanego, a ich udział w nim wciąż rośnie - mówi Carl Slotte, prezes Volvo CE Sales Region EMEA. W ciągu ostatnich kilku lat seria koparek Volvo także się powiększyła, obejmując maszyny od 1,5 do 90 ton – kompaktowe, gąsienicowe, kołowe, maszyny do wyburzeń i układania rurociągów.


Jednym z powodów, którymi Volvo CE tłumaczy ten wzrost, jest postępująca urbanizacja. Koparki kołowe są maszyną atrakcyjną dla wykonawców pracujących w miastach. Są łatwe w transporcie, łatwe w manewrowaniu, umożliwiają  precyzyjne kopanie bez ryzyka uszkodzenia nawierzchni. – mówi Slotte.

Volvo odnotowało również tendencję wzrostową w odniesieniu do maszyn z małym promieniem obrotu. - Są idealne do manewrowania w warunkach miejskich. Na przykład podczas pracy na drodze powodują mniej zakłóceń na innych pasach ruchu Nasz EWR150E był jednym z najlepiej sprzedających się modeli w krajach skandynawskich w ubiegłym roku.
Obszary miejskie rozwijają się szybko na całym świecie. Zgodnie z prognozami ONZ do roku 2050 około 66% ludności świata zamieszka na terenach zurbanizowanych. Ponad 60% obszarów, które mają zostać miastami do 2030 roku, czeka na zabudowę. W związku z tym Volvo CE zapowiada nowe technologie, które pozwolą budować ciszej, bezpieczniej, bardziej wydajnie i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. A wszystko zgodnie ze swoją misją – zero przestojów, zero emisji i zero wypadków.

Mat. Prasowe Volvo

Tłum. i opracowanie Magdalena Ziemkiewicz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.