Go to Top

Steinexpo 2017: sukces i ambitne plany!

Zakończona w sobotę dziesiąta edycja Steinexpo pobiła nowy rekord, gromadząc 293 wystawców reprezentujących w sumie 430 marek. To 15% wzrost w porównaniu z poprzednią edycją targów,. Zwiedzający mogłli obejrzeć podczas pracy na żywo około 500 maszyn. Cała ekspozycja w niemieckiej kopalni bazaltu niedaleko Homburga zajęła 18 hektarów,  z tego ponad 100 tys metrów kwadratowych przeznaczono na obszar demonstracyjny. Imprezę odwiedziło ponad 40 tys. osób.

Nikt nie wątpi, że kluczem do sukcesu Steinexpo jest możliwość obejrzenia maszyn podczas pracy na terenie prawdziwej kopalni. Tego nie da się zorganizować przy żadnej z futurystycznych  hal w najnowocześniejszych obiektach targowych. Plany organizatorów wykraczają jednak jeszcze dalej – chcą oni w przyszłości tak zorganizować Steinexpo, by maszyny nie tylko prezentowały swoje możliwości, ale po prostu realnie pracowały przy pozyskiwaniu, transportowaniu i przetwarzaniu surowca.

Choć przyszłość niemieckich targów wydaje się rysować w bardzo optymistycznych barwach, dr Friedhelm Rese, dyrektor Steinexpo, poruszył podczas otwierającej imprezę konferencji prasowej ważne zagadnienie. Podkreślił, że młodzi ludzie postrzegają pracę w górnictwie, przy produkcji materiałów budowlanych i ogólnie pracę na budowie jako deprecjonującą. Szukają zatem pracy w innych branżach,  bardziej atrakcyjnych dla młodych uzdolnionych technicznie osób.  Zaapelował zatem, aby starać się zmienić tę opinię - Nasza branża jest sexy! Daje wiele możliwości samorealizacji. Znam wiele osób, które tak uważają.  Powinniśmy współpracować, aby to przekazać innym. Można to uczynić zwłaszcza podczas Steinexpo. – skonkludował.

Magdalena Ziemkiewicz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.