Go to Top

Rusza kolejna edycja konkursu VISTA

A VISTA to bardzo ciekawy konkurs sprawdzający umiejętności mechaników samochodów ciężarowych i autobusów. Jego pełna nazwa brzmi: Volvo International Service Training Awards. Szacuje się, że w obecnej edycji weźmie udział ponad 18 tysięcy pracowników serwisowych międzynarodowej sieci autoryzowanych serwisów Volvo Trucks i Volvo Buses. Rejestracja rozpoczęła się 4 września 2017.

Mimo że VISTA opiera się na rywalizacji, głównym założeniem konkursu jest promowanie pracy zespołowej, budowanie siły i ducha zespołu oraz zachęcanie do samorozwoju i doskonalenia kompetencji. Dzięki temu pracownicy serwisowi pogłębiają swoją wiedzę i podnoszą jakość swojej pracy.  Dzięki wysoko wykwalifikowanym i zmotywowanym mechanikom autoryzowane serwisy Volvo Trucks przeprowadzają diagnozy i naprawiają samochody ciężarowe za pierwszym razem, terminowo i z zachowaniem wysokich standardów jakości. - VISTA doskonali nasze umiejętności i motywuje, aby zostać najlepszą załogą na świecie. A jeżeli nasi mechanicy są najlepsi na świecie, to my mamy motywację, aby być równie dobrymi w naszej pracy z klientem – mówi Claes Nilsson, Prezes Volvo Trucks.
W tym roku tematem przewodnim konkuru jest „Wydajność ponad wszystko” („Performance is everything”), co podkreśla, że osiąganie najwyższej wydajności jest w Volvo Trucks i Volvo Buses priorytetem.
Pierwszy konkurs VISTA odbył się w 1957 roku i był pierwotnie prowadzony wśród mechaników Volvo w Szwecji. Dwadzieścia lat później, w 1977 roku, został wprowadzony na tereny wszystkich kontynentów, przyciągając autoryzowane stacje obsługi Volvo z całego świata. Dzisiaj VISTA to największe na świecie zawody dla pracowników serwisowych organizowane co dwa lata.

W konkursie VISTA mogą uczestniczyć autoryzowane serwisy Volvo Trucks i Volvo Buses oraz ich mechanicy z całego świata. Aby zakwalifikować się do konkursu, zespoły przechodzą dwa etapy, które obejmują pytania teoretyczne i techniczne. Zwycięzcy z poszczególnych rynków zakwalifikują się do półfinałów, które odbędą się w szwedzkim Göteborgu, w kwietniu 2018 roku. W tej rozgrywce, przez trzy tygodnie, będzie rywalizować 240 zespołów. Czterdzieści najlepszych zespołów wyłonionych w półfinałach przejdzie do światowego finału w Kurytybie, w czerwcu 2018 roku.

Mat. Volvo Trucks

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.