Go to Top

Bułgar wygrał ciągnik Renault!

W ubiegłym tygodniu w hiszpańskim Toledo odbył się finał konkursu jazdy ekonomicznej Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks. Wystartowało w nim 29 kierowców reprezentujących 29 krajów.  Konkurs miał dwie części, po teście teoretycznym należało zasiąść za kierownicą zestawu Renault T480 w wersji Optifuel i jak najoszczędniej jeździć  nim przez 40 minut. Zwyciężył Plamen Ivanov z Bułgarii, drugi był Adrian Tintea z Rumunii, a trzeci Joachim Becker z Luksemburga. Jak wypadł polski zawodnik?

Nasz polski zawodnik, Zenon Korsak, właściciel i kierowca firmy Kortrans, uzyskał najlepszy wynik w teście sprawdzającym wiedzę o jeździe ekonomicznej i bardzo dobry wynik w zużyciu paliwa. Ostatecznie zawody ukończył na piątym miejscu!
Najlepszy z kierowców, Plamen Ivanov z Bułgarii,  przyznał, że długo trenował przed wyjazdem do Hiszpanii. Ćwiczył ekonomiczną jazdę co weekend. Pochwalił się, że podczas jazdy konkursowej był w stanie utrzymać dobrą prędkość przy niskim spalaniu. Hamulca użył na całej trasie zaledwie trzy razy!  Nagrodą dla najlepszego zawodnika był czek na 6 tys. euro. Dla swojej firmy wygrał ciągnik siodłowy T 480 w wersji Optifuel.  Długie godziny jazdy Renault T ma również za sobą wicemistrz Optifuel Challenge Adrian Tintea, który otrzymał w nagrodę czek na 2 tys.euro. Dla odmiany zawodnik z Luksemurga, Joachim Becker, nie jeździł ani minuty więcej niż podczas normalnej pracy. Trzecie miejsce nagrodzono czekiem na tysiąc euro.
Na podstawie inf.pras.Renault Trucks
Magdalena Ziemkiewicz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.