Go to Top

Kurtka z komponentów Scanii?

Kurtka Griffin to niecodzienny pomysł na uszycie ubrania z pasków napędowych wentylatora z pojazdów Scania. Została zaprojektowana przez światowej sławy projektantkę mody Beę Szenfeld i legendę tuningu pojazdów ciężarowych Svempę Bergendahla. Kurtka Griffin jest ich wspólnym dziełem haute couture, stworzonym z inspiracji gryfem, symbolem Scanii. Wykonano ją 
z 200 metrów wzmocnionych pasków napędu wentylatora z pojazdów ciężarowych. Paski pocięto na drobne kawałki, złożono na kształt piór, a następnie zszyto.

Chcieliśmy stworzyć na cześć kierowców coś, co jest przesycone esencją tego, czym jest Scania. Nic nie ucieleśnia jej lepiej niż gryf, który symbolizuje markę i jest jej najbardziej rozpoznawalnym atrybutem – tłumaczy Svempa Bergendahl. Kurtka Griffin zostanie wystawiona na dobroczynnej aukcji internetowej przez dom aukcyjny Barnebys. Organizatorzy przeznaczą zysk ze sprzedaży organizacji charytatywnej ActionAid, zapewniającej wsparcie osobom dotkniętym zmianami klimatu i środowiska. Aukcja odbędzie się w dniach 7-22 listopada 2017 r, a jej zwycięzca i kwota zostaną ujawnione wkrótce po zakończeniu.
Na podstawie projektu kurtki Griffin powstała też limitowana edycja kurtek Scania do noszenia na co dzień. (info.Scania)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.