Go to Top

Lodowe rzeźby narzędziami Stihl

Już na początku grudnia w Poznaniu odbędzie się STIHL POZnan Ice Festival. Najlepsi światowi rzeźbiarze w lodzie po raz dwunasty zaprezentują swoje zimowe arcydzieła na Starym Rynku.  Festiwal Rzeźby Lodowej STIHL POZnan Ice Festival odbędzie się w dniach 9-10 grudnia. Rzeźby wykona kilkunastu rywalizujących ze sobą artystów z całego świata, w tym polscy faworyci – zwycięzcy ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Kilka ciężarówek-chłodni, wypakowanych tonami lodu w formie wielkich brył, pilarki, dłuta i świąteczny Poznań – to właśnie Festiwal Rzeźby Lodowej STIHL POZnan Ice Festiwal, będący jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Europie. W tym roku będą to dwa dni weekendowych, zimowych atrakcji i sztuki tworzonej wprost na oczach festiwalowych gości. Dodatkowo, podczas trwania festiwalu na Starym Rynku dla wszystkich zwiedzających dostępne będzie stoisko STIHL.
Pierwszy dzień festiwalu wypełni Speed Ice Carving, polegający na wykonaniu przez artystów losowo wskazanego przez jury symbolu lub postaci świątecznej. Wyzwaniem jest stworzenie lodowej rzeźby przed upływem limitu 30 minut, a więc artyści z pilarkami 
w ręku muszą dać z siebie wszystko. Następnie wybierane zostają najlepsze dzieła, które przechodzą do kolejnych rund, a wreszcie do trwającego 45 minut finału. Tworzeniu lodowych dzieł towarzyszyć będą też m.in. warsztaty z rzeźbienia dla dzieci oraz występy muzyków wykonujących kolędy.

W niedzielę 10 grudnia artyści będą pracować nad autorskimi rzeźbami, które w całości wykonają z ogromnych brył lodu. Przez 8 godzin na oczach całego poznańskiego Starego Rynku przekuwać będą tony zamarzniętej wody w fascynujące, lśniące rzeźby. Rywalizacja toczyć się będzie w dwusobowych zespołach. Wystąpi 16 artystów z całego globu, m.in. USA, Filipin, Malezji, Hiszpanii czy Bułgarii. Polskę reprezentować będzie trzech zawodników: Marek Szewczyk, Piotr Boroń (zwycięzcy STIHL POZnan Ice Festival 2016!) oraz Michał Mizuła – pochodzący z Poznania rzeźbiarz światowej klasy i zdobywca niejednego podium na międzynarodowych zmaganiach w tworzeniu lodowej rzeźby, a także rekordzista Guinessa w wysokości lodowej rzeźby.Inf. Stihl oprac.mz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.