Go to Top

LoJack pomoże odzyskać maszynę

Coraz więcej maszyn wyposażonych jest w różne zabezpieczenia antykradzieżowe, czasami jednak wszystkie zawodzą i maszyna znika... Co wtedy? Nie zawsze łatwo jest odkryć, kto ją ukradł, a przede wszystkim, dokąd zabrał. A czas płynie, robota czeka, przestoje grożą utratą zarobku. Aby zapobiec takim sytuacjom, można wyposażyć maszynę w system jej lokalizacji. Na przykład  LoJack – jedyny radiowy system lokalizacji, działający w 40 krajach na świecie, w tym w Polsce. Jego działanie jest proste i niezwykle skuteczne. W maszynie dobrze ukryty jest moduł radiowy, który pozostaje w uśpieniu. Dopiero w razie konieczności (czyli po stwierdzeniu utraty maszyny i zgłoszeniu tego faktu policji oraz powiadomieniu Centrum Operacyjnego LoJack) moduł jest wybudzany i zaczyna nadawać sygnał prowadzący wprost do miejsca ukrycia naszej własności.
 
W czasie codziennego użytkowania maszyny moduł LoJack nie wysyła żadnych danych ani nie pobiera energii (ma własne źródło zasilania). Złodzieje nie są więc w stanie stwierdzić, że nasza maszyna jest w taki sposób zabezpieczona. Dopiero po zgłoszeniu kradzieży moduł nadaje sygnał radiowy, który jest odporny na różnego rodzaju zagłuszarki. Nie pomoże także schowanie łupu w kontenerze czy piwnicy – sygnał przebija się przez takie przeszkody. Policja i ekipy poszukiwawcze LoJack namierzają sprzęt dzięki naziemnej infrastrukturze oraz komputerom śledzącym zainstalowanym w pojazdach poszukiwawczych i radiowozach.
Według statystyk zdecydowana większość skradzionych maszyn wyposażonych w LoJack odnajdywana jest w ciągu 24 godzin. O skuteczności działań ekip poszukiwawczych często decyduje szybkie powiadomienia Centrum Operacyjnego LoJack.

Dokładnie o systemie LoJack piszemy w najnowszym wydaniu „Maszyn Budowlanych”
 

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.