Go to Top

CAT MH3022 – kołowa koparka przeładunkowa

Nowa gama koparek kołowych CAT MH3022, MH3024, MH3026 do prac przeładunkowych po udoskonaleniu sprawdza się jeszcze lepiej. Usprawnienia wprowadzone do modeli na rok 2018 sprzyjają szybkiemu zwrotowi z inwestycji oraz poprawiają ogólną wydajność, wszechstronność i bezpieczeństwo. Podczas projektowania nowych koparek do prac przeładunkowych skoncentrowano się na efektywności pracy i zmniejszeniu kosztów eksploatacji. Użytkownicy nie muszą przykładowo kupować maszyny o szerokim podwoziu, jeśli pracuje z materiałami o niskiej gęstości.  Do maszyn wykorzystywanych przeważnie w ograniczonej przestrzeni dostępne są krótsze zaczepy przednie.

Koparka MH3022 to świetne rozwiązanie do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Zapewnia  zasięg niezbędny do takich zadań, jak sortowanie we wnętrzach i obsługa odpadów. Cechują ją jednak spora elastyczność, dzięki możliwości wyboru z dwóch wysięgników MH, trzech ramion prostych z zaczepami oraz dwóch ramion z wygięciem. Kompaktowe podwozie jest wystarczająco szerokie, aby zapewnić doskonałą stabilność, podczas gdy umieszczone centralnie łożysko obrotu zapewnia takie same możliwości pracy koparki do przodu, jak i do tyłu.
W przypadku braku ograniczeń przestrzeni koparka MH3024 idealnie nadaje się do zadań takich, jak obsługa odpadów, recykling i przeładunek surowca. Maszyna ta cechuje się optymalnym zasięgiem dzięki długim przednim zaczepom typu MH.  Dostępna jest w szerokiej gamie konfiguracji podwozia, która spełni wszelkie wymagania klientów. Jeśli nie jest wymagana szczególna stabilność, nowe podwozie o szerokości 2,75 m (9 ft.) doskonale sprawdzi się w koparkach MH3024 pracujących w typowych warunkach, a także w koparkach MH3026 obsługujących materiały o niskiej gęstości. W obu przypadkach rozmiary maszyny w zupełności wystarczają do zapewnienia stabilności podczas normalnej eksploatacji, a udźwig tylny został zwiększony dzięki symetrycznemu ustawieniu łożyska obrotu.
Do większej wydajności przyczyniają się również przeprojektowane, zoptymalizowane chwytaki wielopalczaste Cat. Są one dokładnie dopasowane do narzędzia i maszyny przyczyniając się do zmniejszenia zużycia paliwa nawet o 15% w niektórych zastosowaniach. Chwytaki są lżejsze, co skraca czas cyklu pracy i pozwala na zwiększenie produktywności. Dodatkowe oszczędności gwarantuje większa trwałość chwytaków uzyskana dzięki zastosowaniu w miejscach narażonych na duże obciążenia elementów odlewanych zamiast spawanych
Zdrowie i bezpieczeństwo  operatora to podstawowe założenia projektowe nowych koparek do prac przeładunkowych. W związku z tym jako fabryczne wyposażenie opcjonalne Caterpillar oferuje zaawansowany układ filtrów kabinowych przeznaczony do prac w zapylonych, zanieczyszczonych środowiskach, szczególnie wewnątrz pomieszczeń. Układ ten prawie całkowicie zapobiega przedostawaniu się do kabiny kurzu i zanieczyszczeń, takich jak: środki owadobójcze, zarodniki, grzyby, bakterie lub szkodliwe opary.  Do maszyny można również zamówić opcjonalne stopnie z przodu i z tyłu podwozia, które ułatwiają wsiadanie do i wysiadanie, gdy górna rama nie jest wyrównana z podwoziem.  
Tekst i zdjęcia: Caterpillar, opracowanie (mz)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.