Go to Top

Liebherrem w tunelu

Cztery ładowarki Liebherr XPower można teraz zamówić ze specjalnym pakietem do pracy w tunelach. Dotyczy to modeli: L 550, L 556, L 566 oraz L 576. Udoskonalenia podwyższają poziom bezpieczeństwa pracy w tunelach, zwiększają także niezawodność maszyn użytkowanych w trudnych warunkach.  Najbardziej oczywistym jest użycie hartowanego szkła w dźwiękoszczelnej kabinie, a także systemy ROPS i FOPS, których posiadanie jest istotne zwłaszcza podczas pracy w takich miejsach, jak właśnie tunele.

Ładowarki kołowe XPower® cieszą się zasłużoną opinią solidnych maszyn. Projektując ich wersję do pracy w tunelach Liebherr wprowadził zatem bardzo konkretne, specjalistyczne ulepszenia – np. filtr wstępny gwarantujący, że wraz z powietrzem do silnika nie dostaną się częste w tunelach zanieczyszczenia i pyły.

Silnik spełniający normy emisji spalin Stage IV / Tier 4f  oczyszcza spaliny przy pomocy układu SCR Liebherr. W pakiecie tunelowym dodano do tego filtr cząstek stałych, który minimalizuje wpływ zanieczyszczeń w tunelach.
Wszystkie miejsca w maszynie, które mogłyby ulec zniszczeniu przez spadające ze ścian kamienie, wposażono w stalowe lub siatkowe osłony, a całą maszynę dodatkowo chroni system antykolizyjny, przydatny zwłaszcza przy pracy w ciasnych przestrzeniach.
Pracę w ciemności umożliwiają potężne reflektory LED. Akustyczny alarm cofania można uzupełni ć o ostrzeżenie wizualne.
Zdjęcia Liebherr
Na podstawie mat.pras. Liebherr opracowanie (mz)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.