Go to Top

KH-Kipper ma 20 lat!

Jubileusz 20-lecia obchodzi w tym roku KH-Kipper. W 1998 roku z zakładu produkcyjnego w Kajetanowie koło Kielc wyjechały pierwsze zabudowane wywrotki. Wtedy pracowało tu kilkanaście osób, dziś firma zatrudnia ich ponad 400, a jej moce produkcyjne sięgają 1.500 sztuk zabudów rocznie. Logo KH-Kipper spotkać można w najdalszych zakątkach świata. Produkcja odbywa się w dwóch lokalizacjach – w Skarżysku-Kamiennej powstają ramy i skrzynie, a ciąg dalszy prac po przewiezieniu ich do Kajetanowa.

Zakłady produkcyjne opuszcza co tydzień 30 zabudów, które trafiają głównie do Skandynawii, Niemiec i do Europy Wschodniej, ale i poza granice naszego kontynentu. Wywrotki z zabudowami spotkać można w Afryce, Ameryce Południowej, a nawet w Australii. Średnie roczne obroty firmy sięgają 120 milionów złotych,  Około 90% produkcji firmy jest eksportowana.

Jubileuszowa gala KH-Kipper odbyła się 18 stycznia na terenie Targów Kielce. Rodzinna firma państwa Kamionków przypomniała swoją niezwykłą historię i ujawniła ambitne plany. Na gali pojawiło się 300 gości z Polski i zagranicy. Gości powitał założyciel firmy Konstanty Kamionka, a jego syn prezes Andrzej Kamionka, który przejął stery w 2014 roku, zaprezentował sukcesy firmy oraz jej cele.
W ciągu ostatnich kilku lat firma podwoiła skalę działalności, zarówno pod względem ilości dostarczonych produktów, jak i wartości sprzedaży.

Pamiątkowe wyróżnienia otrzymali partnerzy firmy, którzy przez lata budowali sukces KH-Kipper równolegle ze swoim. Tytuł „Współtwórca sukcesu KH-Kipper” otrzymali klienci, dealerzy, producenci podwozi ciężarowych, dostawcy i pracownicy – w sumie kilkadziesiąt osób z Polski, Niemiec, Francji, Litwy, Serbii, Holandii, Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Danii i Norwegii.


Magdalena Ziemkiewicz
oraz inf. pras. KH-Kipper

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.