Go to Top

Wieści z Poznania!

Dziś ostatni dzień INTERMASZU – targów maszyn budowlanych, które w tym roku po raz pierwszy odbyły się wraz z BUDMĄ. Wiele osób sceptycznie odniosło się do tego pomysłu uznając, że w zimie takie targi nie mają sensu. Tych śpieszymy wyprowadzić z błędu – otóż mają sens! Spotkani przez nas targowi goście tłumaczą, że właśnie teraz mają czas, aby przyjechać na targi, skoro na budowach trwa zimowa przerwa. Inni przywitali z zadowoleniem pojawienie się maszyn budowlanych przy targach BUDMA. Uświadomili sobie, czego im do tej pory na BUDMIE brakowało.

Targi Intermasz zajęły dwa pawilony na terenie MTP, tym razem położone najdalej od głównego wejścia, za to tuż przy wejściu do strony ulicy Śniadeckich. Przepływ publiczności był więc bardzo duży, nawet jeśli założyć, że część z tych osób znalazła się tu przez przypadek. Staraliśmy się dowiedzieć, od jak największej liczby osób, jak trafili do intermaszowych pawilonów. Odpowiedzi były różne – część osób przyjechała po prostu na BUDMĘ i nie miała pojęcia o dołączeniu do nich maszynowej imprezy. Byli wśród nich goście poprzednich edycji maszynowych targów. W ich opinii ta zmiana ma sens, choć niektórym brakowało ekspozycji na terenie zewnętrznym. Owszem, w tym tygodniu dało by się z przyjemnością pooglądać maszyny pod gołym niebem, ale pamiętamy BUDMY z 20-stopniowym mrozem, w naszym klimacie nikt nie może także zagwarantować, że nagle nie przykryje ulic 15-cm warstwa śniegu.
Z cennych uwag odwiedzających INTERMASZ po raz pierwszy wybijała się jedna – interesują ich maszyny i chętnie widzieli by je w kolejnych edycjach BUDMY. Chcieliby jednak, aby były to maszyny i sprzęt budowlany typu mini czy midi, jako że prowadzą rodzinne lub po prostu nieduże firmy wykonawcze i korzystają na co dzień z takich modeli. Większe ładowarki to coś, co potraktują jako ciekawostkę, przyciągającą uwagę dekorację stoiska, ale na pewno nie rozważą zakupu.
Kolejna sprawa – kilka osób powiedziało nam, że nie kupią maszyny, jeśli jej nie obejrzą. Żaden folder ich nie przekona, dlatego przyjeżdżają i będą przyjeżdżać na impezy targowe.
Jeśli chodzi o wystawców...spotkaliśmy bardzo zadowolonych, jak i takich, którzy się nieco rozczarowali. W poniedziałek, już po podsumowaniu czterech dni INTERMASZU, zamieścimy ich opinie w kolejnym wydaniu PosBudNews oraz w naszym portalu.

Z terenu MTP Magdalena Ziemkiewicz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.