Go to Top

JCB Fastrack - level śnieg!

To pojazd o ogromnych możliwościach – kolejną z nich jest utrzymanie przejezdności dróg. Na zdjęciu ciągnik w zimowym wydaniu: JCB Fastrac 4220s wyposażony w specjalny pług z przodu i rozsypywarkę soli z tyłu. Akurat ten pracuje w wyjątkowych warunkach i miejscu, są to bowiem Alpy Francuskie. Na wysokości 2 tys metrów nad poziomem morza, na przełęczy Col du Lautaret, Fastrack z łatwością radzi sobie z prawie dwumetrową zaspą ubitego śniegu.

Wysoko w Alpach Francuskich dwa pojazdy JCB Fastrac dbają o utrzymanie przejezdności dróg w zimie. Ciągnik ze zdjęcia został zaadaptowany przez francuską firmę Villeton specjalizującą się w urządzeniach do odśnieżania, we współpracy z JCB Franc
Firma podjęła również radykalną adaptację swojej drugiej pracującej w Alpach maszyny, zmieniając położenie kabiny tak, aby silnik znajdował się za kierowcą, dla zapewnienia jeszcze lepszej widoczności i umożliwienia zamontowania z przodu odśnieżarki.
Alpejscy rolnicy mogą wykorzystywać JCB Fastrac wiosną i latem w jego podstawowej funkcji czyli w rolnictwie. Ale późną jesienią i zimą ciągniki mogą nadal pracować dla lokalnych społeczności usuwając śnieg i utrzymując przejezdność dróg.  Fastrac jest maszyną na wszystkie pory roku – powiedział rzecznik JCB.

Magdalena Ziemkiewicz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.