Go to Top

Spotkanie dealerów Doosan

Europejscy dealerzy Doosan Infracore spotkali się w hiszpańskiej Maladze. W zjeździe udział wzięło 140 osób, w tym kadra menedżerska wielu firm dystrybucyjnych sprzętu Doosan. Było to pierwsze tak duże spotkanie od momentu powrotu przez firmę na rynek maszyn ciężkich. Wcześniej za sektor maszyn ciężkich na rynkach rozwiniętych – w tym w Europie i Ameryce Północnej – odpowiadała spółka Doosan Bobcat. Przeprowadzony w ubiegłym roku proces przeniesienia działalności umożliwił firmie Doosan Infracore powrót do gry od początku roku 2018.

Doosan Infracore skupi się przede wszystkim na rozrzeszeniu zakresu stosowania swoich najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych bazujących na opatentowanym systemie telematycznym DoosanCONNECT i uznanych na całym świecie technologiach informatyczno-komunikacyjnych, opracowywaniu nowych produktów dostosowanych do wymogów lokalnych oraz ulepszaniu obsługi klienta.

Na koniec trzeciego kwartału ubiegłeg roku Doosan Infracore odnotował przychód ze sprzedaży rzędu 780 mln dolarów na rynku maszyn budowlanych w regionie EMEA. To trzeci dla Doosana rynek, z 18% udziałem w globalnej sprzedaży maszyn budowlanych.
Od 2012 roku udział firmy Doosan w globalnym rynku maszyn budowlanych stale rośnie. Według najnowszych danych w 2016 roku Doosan zajmował szóste miejsce na świecie pod względem sprzedaży (4,93 mld dolarów) i miał najwyższy w swojej historii udział w rynku.

Mat.pras.Doosan Infracore

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.