Go to Top

Szybka zmiana z Likufix

Ze zautomatyzowanego szybkozłącza Liebherr Likufix korzystać mogą zarówno operatorzy koparek hydraulicznych, jak i średniej wielkości ładowarek kołowych. Dzięki Likufix zmiany osprzętu są szybkie, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność maszyn aż o 30 procent. System poprawia bezpieczeństwo i komfort, operator może bowiem zmienić narzędzie przy pomocy przycisku w kabinie.

Dzięki Likufix wymiana narzędzia to kwestia kilkudziesięciu sekund. Ta szybkość sprawia, że operator może wykonywać każdą czynność przy pomocy odpowiedniego narzędzia – ich wymiana jest łatwa, może być dokonana z kabiny. Operator nie musi jej opuszczać i robić tego ręcznie  - wystarczy jeden przycisk.
Solidne szybkozłącze Likufix przeznaczone jest do trudnych prac budowlanych. Blok sprzęgła został zamontowany na sprężynach. Dlatego siły działające na hydrauliczne szybkozłącze nie przenoszą się na elementy układu sprzęgającego. Nawet w przypadku dłuższych operacji połączenia między obiegami hydraulicznymi są całkowicie uszczelnione, co sprawia, że zanieczyszczenia nie przedostają się do układu.
Kombinacja hydraulicznego szybkozłącza z blokiem łączącym Likufix pozwala na szybką i bezpieczną wymianę z kabiny mechanicznych i hydraulicznych narzędzi roboczych. (jb)

Więcej o zaletach tego rozwiązania przeczytać można w „Pośredniku Budowlanym 1/2018”

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.