Go to Top

Sukcesy i plany Grupy Wacker Neuson

Niemiecki producent lekkiego i kompaktowego sprzętu Wacker Neuson zalicza 2017 rok do bardzo udanych po odnotowaniu  znaczącego wzrostu dochodów i zysków i osiągnięciu założonych celów.
Przychody Grupy wzrosły o 13% . – Udało nam się poszerzyć nasz zasięg na poziomie krajowym i międzynarodowym i zdobyć nowe udziały w rynku –  powiedział Martin Lehner, CEO Wacker Neuson SE. Najsilniejszą pozycją rynkową cieszą się Niemcy, gdzie WN ma gęstą sieć oddziałów, ponad 60 własnych punktów sprzedaży i serwisu. W tym rankingu znakomicie wypada jednak także Polska

Na wzrost przychodów Grupy Wacker Neuson złożyły się ubiegłoroczne sukcesy sprzedażowe w większości krajów naszego kontynentu, jednak najlepiej w tym zestawieniu wypadły Francja, Polska i Austria. O polskim rynku, na którym także i tym roku dobrze się dzieje,  napiszemy szerzej już wkrótce.
Dalsze plany ekspansji Grupy Wacker Neuson obejmują rynki rozwijające się, jak Chiny. W styczniu firma rozpoczęła seryjną produkcję minikoparek w nowej fabryce w Szanghaju. Obecnie właśnie mniejszy, bardziej kompaktowy sprzęt staje się w Chinach coraz bardziej popularny.

Grupa nie skupia się jednak na nowych rynkach i kierunkach – W naszych głównych regionach wciąż mamy duży potencjał rozwoju. Jesteśmy szczególnie zainteresowani wykorzystaniem potencjału wzrostu w naszych podstawowych obszarach działalności, jak zagęszczanie i technologia betonowa - z naszego segmentu lekkich i kompaktowych urządzeń – wyjaśnia Martin Lehner.
– Jesteśmy przekonani, że alternatywne technologie napędowe odegrają ważną rolę w przyszłości. Tendencję tę przyspieszają nie tylko zmiany regulacji prawnych, ale także rosnący popyt na rynku, ponieważ przekonujące ergonomiczne, środowiskowe i zdrowotne korzyści silników elektrycznych przekonują  coraz większą liczbę użytkowników. Nasi inżynierowie pracują nad wieloma nowościami, które pozwolną nam odegrać wiodącą rolę w kształtowaniu przyszłości lekkiego i kompaktowego sprzętu. Naszym celem jest zaoferowanie prawdziwej alternatywy zerowej emisji w każdej z naszych podstawowych grup produktów.
   
Magdalena Ziemkiewicz
Na podstawie informacji prasowej Wacker Neuson Group

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.