Go to Top

Bobcat T870 - większy i dłuższy

Na targach Intermat Bobcat zaprezentował cały szereg nowości. Wśród była kompaktowa ładowarka gąsienicowa T870.
Konstruktorzy tej maszyny szczególny nacisk położyli na zapewnienie maksymalnego komfortu operatorowi, innowacyjność funkcji roboczych oraz zwiększenie wytrzymałości. Ładowarka T870 w nowej wersji dostępna jest ze skrętnym zawieszeniem. W tym celu zmieniono całkowicie konstrukcję podwozia. W zawieszeniu zastosowano skrętne osie tłumiące drgania, które łączą komfort amortyzowanego zawieszenia rolkowego ze stabilnością. W celu poprawy parametrów jezdnych podwozie maszyny wydłużono do 1.783 milimetrów.

Nowa ładowarka Bobcat T870 imponuje parametrami roboczymi, przede wszystkim wynoszącą aż 3.657 milimetrów wysokością podnoszenia. Operatorzy docenią ją szczególnie podczas załadunku pojazdów o wysokich burtach, a takżeprzy przeładunku i układaniu materiałów, takich jak cegły, bloki betonowe lub cegieł na paletach. Ładowarka wyróżnia się udźwigiem operacyjnym wynoszącym 1.726 kilogramów. Oznacza to jego wzrost o ponad dziesięć procent w porównaniu z parametrami maszyny poprzedniej generacji z amortyzowanym zawieszeniem rolek.
Bobcat T870 jest większy i dłuższy niż starsze modele. Wysokość podnoszenia ramienia wynosi aż 3.657 milimetrów czyni z maszyny niekwestionowanego lidera na rynku kompaktowych ładowarek gąsienicowych. Bobcat charakteryzuje się wysoką wydajnością układu hydraulicznego pozwalającą na skrócenie cykli roboczych. Ładowarka wyróżnia się zarówno pod względem dużej wartości siły pchania, jak i podnoszenia. Na szczególne podkreślenie zasługują też niezawodność oraz ekonomika eksploatacyjna nowoczesnego silnika napędowego.
Ładowarka gąsienicowa Bobcat T870 jest przeznaczona do współpracy z osprzętem dużej mocy ułatwiającym kopanie rowów na kable i przewody czy wycinkę drzew. Maszyna sprawdza się doskonale w pracach przeładunkowych, budowlanych i rozbiórkowych, a także frezowaniu nawierzchni, kształtowaniu terenów zielonych i kopaniu rowów. (Pośrednik Komunalny 2/2018)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.