Go to Top

Testowaliśmy Cat E-fence!

Maj upływa pod znakiem imprez w terenie. Efektowny truck Caterpillar przemieszcza się właśnie po Polsce. Z czterech prezentacji maszyn nowej generacji dwie już się odbyły – w oddziałach Bergerat Monnoyeur w Czeladzi i Warszawie. Ten tydzień to Poznań (wtorek) i Wrocław (czwartek).

Gwiazdą tegorocznego road show jest koparka hydrauliczna Cat 320, a przede wszystkim jej niezwykłe możliwości ułatwienia pracy operatorowi. Jak działa system e-fence? Pozwala w prosty sposób konstruować wokół maszyny niewidzialne elektroniczne bariery. Podczas pracy sama koparka „nie pozwoli” ich naruszyć, dzięki czemu bezpieczni są nie tylko ludzie wokół niej, ale także rury w ziemi, budynki czy inne maszyny w pobliżu. Pracując w ciasnych przestrzeniach czy np. w pasie jezdni, można to robić bez stresu i obawy przed błędem. Na niebezpieczny ruch nie pozwolą po prostu ustawione przez nas niewidzialne granice. Można także stworzyć barierę wokół własnej kabiny dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa.

Road Show trwa w całej Europie już od kilku tygodni – mówi nam Jan Rudak z Bergerat Monnoyeur. - Chcemy wyedukować naszych klientów dając im nie tylko najnowsze systemy, ale i wiedzę, jak ich używać. Przy okazji pokazów możemy także odpowiedzieć na pytania,  przekonać do nowych technologii pokazując, jak wpływają na obniżenie kosztów,  zwiększają produktywność i po prostu ułatwiają pracę.
W specjalnym trucku urządzono stanowiska poświęcone konkretnym technologiom CAT – oprócz opisywanego wcześniej e-fence jest też miejsce na pokazanie działania systemu ważenia w łyżce Cat Payload oraz kącik prezentujący, jak bardzo ułatwiona została obsługa filtrów – przy zdecydowanym obniżeniu częstotliwości ich wymiany oraz ograniczeniu ich liczby.  Ekspozycję można oglądać w towarzystwie objaśniających wszystko fachowo i dokładnie pracowników BM.  Teoria teorią, ale najważniejsze jest to, że całą wiedzę da się sprawdzić w praktyce korzystając z możliwości przetestowania koparki Cat 320. Dopiero siedząc w fotelu operatora i próbując złamać barierę e-fence widać, jak skuteczna jest ta technologia. Kilka kliknięć w ekran i praca staje się łatwiejsza, mniej stresująca.  Nic dziwnego, że pokazy i testy podczas Road Show cieszą się wielkim zainteresowaniem, a na zajęcie miejsca w kabinie trzeba trochę poczekać! (mz)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.