Go to Top

VOLVO zjechało do Pogorzelic

Zbliża się do końca tegoroczna edycja cyklu CITY MINI MAX przygotowanego przez Volvo Maszyny Budowlane.  Po Białymstoku oraz Poznaniu przyszła kolej na północną część kraju.  W sobotę w kopalni kruszywa w Pogorzelicach koło Lęborka odbyło się trzecie spotkanie. Zakończenie serii zaplanowano na 8 czerwca w Skawinie niedaleko Krakowa.

Sobotnie spotkanie z nowościami Volvo odbywało się na terenie Zakładu Górniczego POGORZELICE II. Choć gwiazdą tegorocznego Road Show Volvo jest koparka kołowa EWR170E, duże zainteresowanie wzbudzała też stojąca w centralnym punkcie placu kopalni, odświętnie udekorowana, koparka gąsienicowa Volvo EC 250E. - Ta maszyna to nasz najnowszy nabytek - powiedział Edward Skurewicz właściciel Zakładu Górniczego POGORZELICE II. - Koparka będzie wykorzystywana głównie na terenie kopalni, ale w razie potrzeby „zatrudnimy” ją także w mojej firmie budowlanej. To zresztą nie jedyny nasz zakup maszyn Volvo, gdyż wkrótce zostanie nam dostarczona ładowarka kołowa Volvo L150H – dodał zadowolony gospodarz sobotniego spotkania.
W Pogorzelicach do testów udostępniono całą gamę maszyn Volvo. Każda z maszyn była uzbrojona w inny osprzęt roboczy, dzięki czemu chętni mogli spróbować swych sił w ich różnych zastosowaniach. A sądząc po liczbie chętnych, którzy cierpliwie oczekiwali na swoją kolej, zaproponowana formuła prezentacji spotkała się z uznaniem. (km)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.