Go to Top

Volvo Days 2018 
- ogrom wrażeń i szwedzka gościnność

W szwedzkim Centrum Klienta w miejscowości Eskilstuna odbywają się właśnie Dni Volvo, które będą trwać aż do 27 czerwca. Nie zabrakło tam także nas, gotowych na efektowne pokazy i atrakcje, które podziwialiśmy już podczas poprzednich edycji imprezy.
Jak było tym razem? Oprócz maszyn i fabryki, poznaliśmy nowe narzędzia pozwalające na zmniejszenie kosztów użytkowania maszyn. Jest to możliwe dzięki zarządzaniu danymi o ich pracy. Pozwala zaoszczędzić pieniądze dzięki określeniu, w jaki sposób są marnowane.

Podczas wizyty w Eskilstunie w ciągu zaledwie jednego dnia mogliśmy zobaczyć w akcji cały asortyment Volvo przeznaczony dla budownictwa, nie zabrakło fajerwerków, eksplozji (dosłownie!), zawodów dla uczestników imprezy oraz możliwości testowania wszystkich maszyn w terenie. Gorące przywitanie przez pracowników Volvo zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie – gości przyjęto oklaskami -  a ogrom atrakcji i możliwości spowodował, że nie sposób opisać wszystkiego naraz.
Eskilstuna to ważne dla Volvo CE miejsce. Pierwszy warsztat powstał to w 1832 roku, obecnie zaś mieści się tu jeden z największych zakładów produkcyjnych maszyn budowlanych w Europie. Nie zapomina się o historii – Muzeum Muntkella (przemysłowca, który jako pierwszy rozpoczął tu działalność w XIX wieku) umożliwia poznanie dziejów Volvo, a także szwedzkiego przemysłu. Można tu zobaczyć na przykład pierwszy szwedzki ciągnik z 1913 roku, pierwszą ładowarkę kołową Volvo czy pierwsze na świecie wozidło przegubowe.
Jan Barański

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.