Go to Top

Eco-wywrotka Iveco na IAA 2018

Całe stoisko IVECO na targach IAA 2018 będzie strefą niskiej emisji. Znajdą się w niej wyłącznie pojazdy z napędami alternatywnymi – elektrycznym oraz CNG i LNG – przeznaczone do obsługi wszelkich zadań transportowych, od komunikacji pasażerskiej po długodystansowy przewóz towarów. Motywem przewodnim IVECO będzie tym razem zrównoważony transport. Stoisko powstaje przy współpracy z firmą Shell.

„Rośnie presja na diesla; opinia publiczna zwraca się przeciwko olejowi napędowemu – mówi Pierre Lahutte, prezes marki IVECO.   Instytucje UE i rządy krajowe wprowadzają politykę i dotacje wspierające konwersję parków pojazdów z technologią przyjazną dla środowiska. Na targach IAA, w „wolnej od diesla” strefie niskiej emisji, IVECO we współpracy z SHELL będą udowadniać, że dostępna już dziś pełna oferta pojazdów z napędem elektrycznym oraz CNG i LNG, może być realną alternatywą dla silników zasilanych olejem napędowym. Goście stoiska znajdą na nim pełną gamę pojazdów opracowanych wspólnie z klientami i producentami zabudów nadwozi. Pojazdy te sprawdzą się we wszystkich zadaniach transportowych mimo całkowitej rezygnacji z silników Diesla!”

IVECO zaprezentuje też swoje rozwiązania oparte na gazie ziemnym w segmencie regionalnego i długodystansowego transportu towarów, a także pojazdy zaprojektowane pod kątem realizacji dostaw w centrach miast oraz w porze nocnej.

Co dla naszej branży? Na stoisku pojawią się dwa samochody Eurocargo - „Ulubieniec miast” i „Samochód ciężarowy roku 2016” w wersji CNG. Obydwa modele już teraz, z rocznym wyprzedzeniem, spełniają wymagania normy emisji spalin EURO VI Step D. Jeden z przedstawicieli tej wszechstronnej gamy ciężarówek średniej wielkości zostanie zaprezentowany jako 3-stronna wywrotka, zaś drugi jako zamiatarka uliczna z zabudową przygotowaną przez firmę Johnston, centrum kompetencji Bucher Municipal Group specjalizujące się w tego typu adaptacjach pojazdów ciężarowych. Niska emisja zanieczyszczeń i hałasu pozwala eksploatować samochody ciężarowe Eurocargo NP nawet w strefach ograniczonego ruchu w centach miast, co stanowi kluczową zaletę przy wykonywaniu dostaw do zlokalizowanych tam wielu odbiorców.W stoisku podziwiać będzie można także wyjątkowyego Stralisa X-Way Natural Power z elektryczną betonomieszarką CIFA.
Mat. Prasowe IVECO

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.