Go to Top

Hillhead 2018 – podsumowanie

    Rekordowe targi odbyły się w tym roku w dniach 26-28 czerwca. Wzięło w nich udział 546 wystawców, a kamieniołom odwiedziło prawie 20 tysięcy osób, bijąc dotychczasowy rekord z 2005 roku. Hillhead budzi coraz większe zainteresowanie na całym świecie – goście przyjechali do Anglii z 88 krajów, w tym np. z Australii, Kanady czy Wysp Falklandzkich.

Aby pomieścić wszystkich chętnych wystawców całkowicie przeprojektowano strefy rejestracji odwiedzających. Udało się zarówno wygospodarować miejsce na dodatkowe stoiska statyczne, jak i powiększyć strefę demonstracji, czyli pokazów maszyn pracujących na żywo. Zmieścił się nawet Człowiek Silnik, największa brytyjska mechaniczna marionetka, która po wyprostowaniu się osiąga wysokość ponad 11 metrów.
Poziom frekwencji na targach pokazuje sukces Klubu Operatorów Volvo CE. Volvo liczyło na przyjęcie do swej elitarnej grupy 500 kolejnych osób, tymczasem w Anglii zapisało się ich aż 862! W Hillhead odbyły się zresztą brytyjskie eliminacje do kolejnych finałów mistrzostw Volvo, które w tym roku będą miały miejsce w Niemczech, jak zwykle w październiku.
Podsumowując tegoroczną edycję Hillhead wszyscy wystawcy zgodnie i z dużym zadowoleniem podkreślali ogrom pracy, jaką musieli wykonać z powodu dużej frekwencji odwiedzających. Zwłaszcza, że byli to najlepsi z możliwych targowi goście, nie tyle oglądający, co zainteresowani konkretami, poszukujący rozwiązań fachowcy. (mz)

 

 

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.