Go to Top

MB Crusher szykuje Mundial

Tuż po zakończeniu mistrzostw w Rosji możemy pisać o przygotowaniach do kolejnych finałów. Dzięki budowom w Katarze MB zdobywa swój trzeci Mundial. Łyżki kruszące MB były używane na placu budowy Soccer City Stadium, na którym odbył się finał Mistrzostw Świata w RPA 2010. Natomiast w 2014 r. łyżki kruszące i przesiewające MB pracowały przy budowie stadionu Arena Pernambuco na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Brazylii 2014. 

W Katarze jedną z aren finałowych rozgrywek będzie stadion Al-Khor, zaprojektowany w kształcie asymetrycznej muszli obiekt na ponad 45 tysięcy miejsc. Obecnie trwają prace przy przebudowie prowadzącej do niego arterii. Firma Al-Jaber i Makhlouf Company korzysta z łyżki przesiewającej MB-S18.

Dzięki podłączeniu tylko jednego urządzenia do koparki Hitachi firma zakończyła już pracę, która w innym przypadku pochłonęłaby znacznie więcej czasu, środków i pieniędzy. Wydobyty materiał został przesiany przez MB-S18. Większe fragmenty posłużyły jako podłoże, natomiast drobna część została zmieszana z piaskiem i użyta  jako stabilizator.
Duże instalacje do przetwarzania wydobytego materiału znajdują się w odległości ok. 50 km od placu budowy. Ponieważ materiał mógł być przetwarzany bezpośrednio na miejscu za pomocą łyżki przesiewającej MB odpadła konieczność transportu samochodami ciężarowymi po bardzo zatłoczonej i ruchliwej drodze. Dzięki przetwarzaniu i ponownemu wykorzystaniu wydobywanego materiału bezpośrednio na miejscu o połowę skrócił się czas pracy i koszty zakupu odpowiedniego materiału.
Film z katarskiego placu budowy można obejrzeć tu: www.youtube.com

Mat.MB Crusher oprac.mz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.