Go to Top

Bobcat w ZOO

Ogród zoologiczny w Blackpool – popularnym brytyjskim kurorcie nadmorskim – zakupił kompaktową ładowarkę gąsienicową Bobcat T590 specjalnie do obsługi projektu Elephant. Polega on na zapewnieniu nowego lokum dla słoni indyjskich, które zyskają wybieg wysypany piaskiem, wybieg trawiasty oraz basen. Ładowarka T590 sprawdziła się przy budowie wybiegu dzięki niewielkiemu naciskowi na podłoże oraz stabilności podwozia. Testowane wcześniej w zoo maszyny zakopywały się w głębokim, drobnym piasku.

Do momentu poznania modelu T590 znalezienie odpowiedniej maszyny stanowiło spore wyzwanie dla dyrektora zoo Luke`a Minnsa. W przeciwieństwie do innych maszyn  które zakopywały się w piasku, maszyna Bobcat T590 poradziła sobie bez zarzutu, dając wspaniałe rezultaty. W połączeniu z nowym osprzętem, m.in. otwartą łyżką, widłami paletowymi czy kolcami do podbierania bel siana, ładowarka T590 jest solidnym i wszechstronnym narzędziem, które posłuży również do wykonywania innych prac na terenie ogrodu. – Ze względu na piasek znajdujący się w wybiegach dla słoni, który wymaga codziennej pielęgnacji, konieczne było znalezienie maszyny z gąsienicami. Jakość, rozmiar i wszechstronność modelu T590 sprawiły, że okazał się on najlepszym rozwiązaniem – powiedział Luke Minns.

Prezentacja możliwości modelu Bobcat T590 w zoo potwierdziła, że jest to maszyna idealna do zaplanowanych prac. Ładowarka sprawnie poruszała się po drobnym piasku, jeżdżąc w górę i w dół po zboczach i z łatwością wyrównując piasek.

Luke Minns odniósł się do prostoty obsługi nowej ładowarki gąsienicowej Bobcat T590  – Jestem pod dużym wrażeniem jakości konstrukcji i łatwości obsługi przez operatorów o różnych stopniach zaawansowania. Dzięki maszynie Bobcat czyszczenie i wyrównywanie piasku na wybiegu dla słoni przebiega dużo sprawniej. Osobiście podobają mi się spersonalizowane kody dostępu, które pozwalają zaoszczędzić czas.
Ładowarka T590 jest wyposażona w dostępny opcjonalnie panel sterowania Deluxe z zapłonem bez kluczyka oraz systemem kodów zabezpieczających, który chroni przed kradzieżą, pozwala na przypisanie maksymalnie ośmiu użytkownikom indywidualnych kodów 10-cyfrowych do uruchamiania maszyny oraz umożliwia monitorowanie i rejestrowanie pracy ładowarki.

Luke Minns dodał – Maszyny będziemy używać do wyładowywania siana i słomy, transportu paszy, przewożenia skrzyń, prac ziemnych i oczyszczania podłoża na wybiegach oraz prac konserwacyjnych na terenie ogrodu.

Inf.pras i zdjęcia: Bobcat
Opracowanie mz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.