Go to Top

Autostrady A2 ciąg dalszy

Autostradą A2 możemy już od jakiegoś czasu dojechać do naszej zachodniej granicy. A kiedy do wschodniej? Na razie rozpoczęły się prace nad budową 15 km tej drogi od Warszawy do Mińska Mazowieckiego. Tym samym po oddaniu do użytku Południowej Obwodnicy Warszawy będzie można wygodnie dojechać aż do Mińska.  Wykonawca – firma POLAQUA – za sumę 502,5 mln zł wybuduje tę drogę do czerwca 2020 roku. A co dalej?

Trwają także przygotowania do budowy dalszej części A1 od Mińska Mazowieckiego do granicy z Białorusią. Łączna długość tej części autostrady to ok. 133 km. W lutym przyszłego roku gotowa będzie koncepcja budowy 37,5 km odcinka od obwodnicy Mińska do Siedlec. Planowany koszt budowy to 1,7 mld zł. Za rok, we wrześniu 2019, gotowa będzie z kolei koncepcja budowy odcinka z Siedlec do Białej Podlaskiej (63,5 km). Tu koszt budowy szacowany jest na 3 mld zł.
Obecnie GDDKiA ogłosiła przetarg na opracowanie koncepcji programowej ostatniego odcinna od Białej Podlaskiej do granicy państwa. Długość odcinka to 32 km, a zakładany koszt realizacji 1,5 mld zł. Wszystkie te inwestycje będą realizowane w systemie „projektuj i buduj”. (mz)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.