Go to Top

Building Industry Solutions w naszym obiektywie

Dziś trzeci i ostatni (krótszy) dzień targów Międzynarodowych Targów Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions, która wraz z Międzynarodowymi TargamiBranży Komunalnej odbywają się w nadarzyńskim Ptak Warsaw Expo.
O podsumowanie imprezy poprosimy organizatorów już po jej zakończeniu, ponieważ jednak bacznie i od wielu lat obserwujemy nasze branżowe imprezy targowe, nie mogliśmy nie sprawdzić osobiście, jak przebiegały targi. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć oraz przeczytania, kogo i za co nagrodzili organizatorzy.

Już w pierwszym dniu targów, podczas uroczystej gali, wręczono  nagrody i wyróżnienia. I tak wśrod wystawców Targów Building Industry Solutions nagrodzeni zostali:
 Modulo Parking Sp. z o.o. za najciekawszą ekspozycję targową
 Polski Związek Pracodawców Budownictwa, wschodni Klaster Budowlany, Grupa Unibep S.A., Roben Polska, Lasmedia, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego  za wsparcie przy organizacji Targów.

Targi budowlane i komunalne w Ptak Warsaw Expo odbywały się w jednym czasie i miejscu. Wspólne było wejście, wspólna ekspozycja na terenie zewnętrznym, a w halach Ei F obie branże nieco się przenikały. To dość oczywiste, skoro dla firm takich, jak np. Interhandler decyzja o wyborze branży miała wymiar symboliczny, a prezentowane maszyny mają zastosowanie w obu z nich. Na pierwszy rzut oka więcej było stoisk komunalnych. To wrażenia z hal, inaczej na terenie zewnętrznym – kilkanaście maszyn, w tym także te przygotowane na piątkowe zawody operatorów, niewielki żuraw  - to głównie „budowlanka”, a z typowo komunalnych rzucał się w oczy sprzęt Kärchera i jedna śmieciarka Komunalparts.
Bergerat Monnoyeur przywiózł do Nadarzyna potężną armię swoich maszyn. Zdominowały one wejście, potem dopiero dużo dalej, w kolejnej hali, trafiało się na atrakcyjne skupisko maszyn JCB, nieco z boku stały Yanmary, gdzieś po drodze ciężarówka Iveco.

Liczyliśmy na maszynowe pokazy, które zgodnie z planem miały się odbywać na bardzo wygodnie zlokalizowanym poligonie tuż przy ekspozycji zewnętrznej. We czwartek po południu nie odbywały się z braku frekwencji. My, dziennikarze, jak na każdych targach typu Bauma czy Intermat,  mogliśmy liczyć na wszechstronną i ekskluzywną prezentację dwóch maszyn Cat zorganizowaną przez Bergerat Monnoyeur. Szkoda nam jednak niewykorzystanych możliwości i maszyn, które bezczynnie stały na pustym placu. Na wszystkich imprezach za granicą pokazy są największą atrakcją targów, jest tłok i trudno o dobre miejsce do ich oglądania, u nas wciąż za mało lub wcale nie ma publiczności. Tak bywa i w Poznaniu, i w Kielcach, teraz także w Nadarzynie.
W Nadarzynie odbywało się także wiele ciekawych i wartościowych konferencji poświęconych tematyce budowlanej – i tu także w kilku salach, do których swobodnie można było zajrzeć, przechodząc – prelegenci zwracali się do garstki osób. Rozmawialiśmy ze słuchaczami, którzy zachwalali tematykę i poziom konferencji ubolewając nad brakiem większego zainteresowania. Były oczywiście także miejsca z większą liczbą słuchaczy, być może ich organizatorzy tych akurat konferencji mają sprawdzone sposoby na ściągnięcie sobie publiczności...

Być może piątek jest lepszy? Będziemy jeszcze o tym pisać.
Magdalena Ziemkiewicz

p01.pngp02.pngp03.pngp04.pngp05.pngp06.pngp07.pngp08.pngp09.pngp10.pngp11.pngp12.pngp13.pngp14.pngp15.pngp16.pngp17.pngp18.pngp19.pngp20.pngp21.pngp22.pngp23.pngp24.pngp25.png

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.