Go to Top

JCB pomaga na Celebes

Kolejny już raz brytyjska firma pomaga ofiarom kataklizmów. Do Indonezji, którą pod koniec września nawiedziło trzęsienie ziemi, a po nim niszczycielskie tsunami, trafił sprzęt JCB wartości 250 tys dolarów. To niezmiernie ważna dla spustoszonej wyspy Celebes pomoc w usuwaniu gruzowisk i odbudowaniu normalnego życia. Szacuje się, że 70 tysięcy osób straciło domy, nadal przeszukuje się gruzowiska. Obecnie liczba ofiar sięga 1800, ale zaginionych jest 5 tysięcy osób. Bez specjalistycznego sprzętu nie da się przekopać grubej warstwy mułu, która pokryła m.in. ruiny portowych miast Palu i Donggala.

JCB tradycyjnie spieszy z pomocą w sytuacji, gdy gdzieś na świecie zatrzęsie się ziemia. Dotacje trafiały już do Nepalu, Chile, Pakistanu i na Filipiny. Zaledwie w sierpniu tego roku koparka i operator pomagali usuwać skutki trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Lombok.
Sprzęt tego typu jest niezbędny w akcjach ratunkowych, przyspiesza niesienie pomocy, może pomóc w szybszym odnalezieniu uwięzioych ofiar kataklizmu. Przyspiesza także odbudowę zniszczonych żywiołem domów i infrastruktury.
Magdalena Ziemkiewicz

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.