Go to Top

Znakomite wyniki Volvo CE

Trzeci kwartał to kolejny okres znakomitych wyników finansowych Volvo CE. Sprzedaż firmy wzrosła o prawie jedną czwartą. Dodatkowymi czynnikami pozwalającymi osiągnąć wysoką rentowność były także lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych i dobra kontrola kosztów. Większe były zamówienia z Chin. W Europie dzięki popytowi na maszyny kompaktowe skala zamówień wzrosła o 53%. W USA wzrost o 47% osiągnięto dzięki zwiększeniu sprzedaży średnich i dużych maszyn. Na obszarze Ameryki Południowej zamówienia zwiększyły się o prawie jedną piątą.

Do końca sierpnia rynek europejski wzrósł o 11%, napędzany wzrostem w Rosji i stabilnym popytem w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech. Ameryka Północna odnotowała wzrost o 19% w porównaniu z zeszłym rokiem  dzięki popytowi na koparki, wozidła, duże ładowarki kołowe i wyposażenie drogowe.  Dzięki silniejszemu rynkowi w Brazylii rynek Ameryki Południowej wzrósł o jedną czwartą w stosunku do niskiego poziomu z zeszłego roku,. W Azji (bez Chin) łączny rynek był o 13% wyższy niż przed rokiem. W Chinach wzrósł w porównaniu z zeszłym rokiem o 42%.

– Obiecujące jest, że w ostatnich kwartałach utrzymaliśmy silny rozwój, przy czym sprzedaż i rentowność przewyższają poziomy z zeszłego roku -  powiedział Melker Jernberg, prezes Volvo Construction Equipment. - Dobry popyt na większości rynków dla naszej gamy konkurencyjnych produktów pomógł osiągnąć takie wyniki. (mz)

 

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.