Go to Top

Rekordy Baumy China

Rekordowa frekwencja dziewiątej edycji targów Bauma China przeczy teoriom głoszącym, jakoby targi nie miały już przed sobą żadnej przyszłości. Na tegorocznej imprezie pojawiło się o 25% więcej gości niż na poprzedniej ich edycji w roku 2016. Przez cztery dni Baumę China odwiedziło 212 i pół tysiąca osób. Oczywiście prawie wszyscy przybyli z Azji, najwięcej w Chin, Korei, Rosji, Indii, Malezji, Japonii, Tajwanu, Tajlandii, Indonezji i Singapuru. Jednak wszystko wskazuje na to, że i nasza europejska Bauma pobije rekordy frekwencyjne.

Bauma China 2018 miała również imponującą liczbę wystawców – ponad 3.300 z 40 krajów, o 300 więcej niż w poprzedniej edycji dwa lata temu. Pozytywne trendy w chińskiej branży maszyn budowlanych sprawiły, że na targach pojawili się liderzy, jak Doosan, Fayat, Komatsu i Volvo. Po raz pierwszy od 2012 wystawił się także Caterpillar.
– Przed nami nowa era – powiedział prezes Messe München Stefan Rummel. Era pełna wielu wyzwań, jak inteligentne aplikacje, zrównoważony rozwój i recykling, autonomiczne kierowanie, zdalne sterowanie.
Następna edycja Bauma China odbędzie się za dwa lata, 24-27 listopada 2020. (mz)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.