Go to Top

Sukces IVECO w Rajdzie Dakar!

Zakończyła się 41. edycja najcięższego rajdu terenowego świata – Dakar 2019 – Kolejnym doskonałym rezultatem może pochwalić się IVECO. Team PETRONAS De Rooy IVECO nie tylko wywalczył miejsce na podium, ale także zdołał doprowadzić do mety wszystkie cztery samochody ciężarowe IVECO Powerstar w pierwszej dziesiątce. Gerard De Rooy zajął trzecie miejsce; tuż za nim, na czwartej pozycji uplasował się Federico Villagra, a Ton Van Genugten i Maurik van den Heuvel zapewnili sobie odpowiednio siódmą i dziesiątą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Głównym wyzwaniem, przed którym staje każda ekipa startująca w rajdzie Dakar, jest dotarcie do mety, a jedynie nielicznym zespołom udaje się doprowadzić do niej wszystkie swoje pojazdy.
 Dakar 2019 zakończył się etapem Pisco–Lima, obejmującym odcinek specjalny o długości 112 km. Ton van Genugten odniósł tu swoje drugie zwycięstwo na odcinku specjalnym podczas tegorocznej edycji, zwiększając do trzech łączną liczbę zwycięstw zespołu na OS podczas dziecięciu dni rajdu.
Trzy pozostałe pojazdy IVECO Powerstar przekroczyły linię mety niewiele później, a lider zespołu Gerard de Rooy po raz siódmy w tej edycji Dakaru ukończył etap w pierwszej piątce. Właśnie piąta lokata, na ostatnim etapie, zdecydowała ostatecznie o jego trzecim miejscu na podium w klasyfikacji końcowej.
Federico Villagra ukończył najtrudniejszy rajd terenowy świata na czwartej lokacie w „generalce”.
Czwarty IVECO Powerstar, prowadzony przez Maurika van den Heuvela, uplasował się w jej pierwszej dziesiątce. Holender przyjechał czwarty, osiągając kolejny wspaniały wynik dla ekipy PETRONAS De Rooy IVECO, która nie tylko zdołała doprowadzić swoje cztery pojazdy do mety, ale także w komplecie uplasowała się w czołowej dziesiątce.