Go to Top

Bauma 2019: efektywność słowem kluczowym

Siłą napędową nowych prac rozwojowych i optymalizacyjnych w branży budowlanej jest zwiększenie wydajności. Na monachijskiej Baumie 2019, wiodących światowych targach maszyn budowlanych, materiałów budowlanych i maszyn górniczych, pojazdów budowlanych i sprzętu, producenci zaprezentują swoje skuteczne rozwiązania, wprowadzone, aby sprostać potrzebom i wyzwaniom rynku.

Atlas GmbH jest jedną z firm, które regularnie wystawiają się na targach Bauma. Podczas poprzedniej edycji targów w 2016 r. odwiedzający jej stoisko klienci wyrażali potrzebę stworzenia koparki, która mogłaby pracować w miejscach o ograniczonej przestrzeni, na przykład przy pracach drogowych. Firma odpowiedziała na te oczekiwania opracowując koparkę ze skróconym tyłem Atlas 175WSR. Maszyna zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na targach Bauma 2019. Pomimo skrócone konstrukcji maszyna jest bardzo bezpieczna. Dzięki przeciwwadze o masie 5300 kg może z łatwością podnosić ciężkie ładunki.

Bezpieczna i wydajna praca w ciasnych przestrzeniach to główna siła nowej przecinarki TS 440 firmy Stihl. Kluczem jest technologia szybkiego hamowania kół. Jeśli wystąpi silne odbicie podczas pracy, gdy osłona znajduje się w pozycji otwartej, układ aktywowany czujnikiem zatrzyma obrót koła tnącego w ułamkach sekundy. Ta innowacja ułatwia rozszerzenie możliwości regulacji osłony. Znacznie upraszcza  to zadanie cięcia spodu rur wykonanych z betonu, metalu, żeliwa lub kamienia - szczególnie w małych rowach.


Profesjonalne czyszczenie w branży budowlanej bez potrzeby podłączania się przewodem do zasilania pozwala na zwiększenie wydajności. Przykładem jest nowa myjka wysokociśnieniowa Kärcher HD 4/11 C Bp. Dwa 36-woltowe akumulatory litowo-jonowe zapewniają wystarczającą moc, aby maszyna pracowała 40 minut (w trybie oszczędzania energii). Przy ciśnieniu roboczym 110 bar i natężeniu przepływu do 400 litrów na godzinę wydajność czyszczenia maszyny o wadze około 35 kg osiąga poziom myjki wysokociśnieniowej zasilanej liniowo o porównywalnej wielkości.

Belgijska firma Keestrack po raz pierwszy zaprezentuje na dużych międzynarodowych targach swoją kruszarkę szczękową B7e  Hybrydowe urządzenie napędzane jest silnikiem elektrycznym o mocy 132 kW. Dodatkowy silnik elektryczny o mocy 55 kW napędza hydraulikę roboczą. Podczas prac z podłączeniem do sieci energetycznej lub dodatkowego generatora możliwe są oszczędności energii do 80 procent.

 Grupa TII z Niemiec zaprezentuje rozwiązanie do transportu śmigieł turbin wiatrowych o długości ponad 80 metrów.  System składa się z dwuosiowego wózka jezdnego z obrotnicą i czteroosiowej jednostki wleczonej. W przypadku pustych przebiegów wszystkie elementy można zmontować, tworząc unikalną kombinację pojedynczej naczepy. Na tej długości pojazd nie wymaga specjalnych zezwoleń na użytkowanie w Europie.

Informacja i zdjęcia: Messe München

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.