Go to Top

Mini maszyny CAT

Bardziej produktywne, wygodniejsze, tańsze w eksploatacji – tak określili swoje oczekiwania wobec nowych mini-koparek zapytani o to użytkownicy maszyn Caterpillar. Projektanci nowych maszyn mieli zatem jasno wytyczone cele. Udało się je spełnić. Nowe modele z linii minikoparek hydraulicznych Cat®, zostały zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikom najlepszą wydajność, uniwersalność, bezpieczeństwo pracy, wygodę operatora i optymalną cenę.

W nowych modelach po raz pierwszy w standardzie (w przypadku tak małych maszyn) wprowadzono takie funkcje jak sterowanie joystickiem, odchylany daszek czy kabinę. Dodatkowe opcje obejmują klimatyzację i rozszerzalne podwozia.w standardzie pojawia się sterowanie joystickiem (kierowanie drążkiem) i odchylany daszek lub kabina, jako opcja m.in. klimatyzacja i rozszerzalne podwozie (w całej gamie).

Dzięki nowym modelom klienci zyskują większą możliwość dopasowania maszyny do potrzebnych zastosowań. Mamy tu więc:  301.5 (1,5 tony, standardowy promień obrotu tyłu, z zadaszeniem); 301.6  (1,5 tony, standardowy promień obrotu tyłu, z kabiną); 301.7 CR (1,7 tony, mały promień obrotu tyłu, z kabiną); 301.8 (1,8 tony, standardowy promień obrotu tyłu, z daszkiem lub kabiną); 302 CR (2 tony, mały promień obrotu tyłu, z daszkiem lub kabiną).
Minimalne masy eksploatacyjne nowych modeli mieszczą się w zakresie 1575–2045 kg, przy czym w zależności od konfiguracji maszyny zakres ten można zwiększyć do 1760–2200 kg. Głębokość kopania jest cechą indywidualną, zależną od modelu, i wynosi 2340 lub 2370 mm, a dostępne ramię długie umożliwia jej zwiększenie odpowiednio do 2540 lub 2570 mm. W wyposażeniu standardowym otrzymujemy podwozie z gąsienicami gumowymi, jednak dla wszystkich modeli dostępne są również gąsienice stalowe.
We wszystkich nowych modelach zastosowano trzycylindrowy silnik wysokoprężny Cat C1.1 o mocy 14,3 kW netto (19,2 KM netto)  spełniający normy emisji spalin Stage V (UE), ale dostępny także w konfiguracji wystarczającej do spełnienia mniej rygorystycznych przepisóe obowiązujących poza UE. Silnik C1.1 charakteryzuje się dużą mocą i zapewnia stałą wydajność w szerokim zakresie biegów. Układ sterowania pracą na biegu jałowym i układ automatycznego wyłączania zmniejszają zużycie paliwa.
W minikoparkach nowej generacji zastosowano zdolny do wykrywania obciążenia, wydajny i ekonomiczny układ hydrauliczny ze sterowaną elektronicznie pompą zmiennowyporową, która umożliwia przepływ oleju z prędkością nawet 66 l/min (17,4 gal/min). Prędkość przepływu w połączeniu z wysokim ciśnieniem głównego zaworu nadmiarowego zapewniają nowym modelom wydajność hydrauliczną umożliwiającą generowanie wysokich sił kopania i podnoszenia, jak również obsługę napędzanego osprzętu roboczego.
Standardowy pomocniczy układ hydrauliczny (wraz z przewodami szybkozwalniającymi) obsługuje przepływ jednokierunkowy, dwukierunkowy i ciągły, co zwiększa wszechstronność maszyny. Dla wszystkich nowych modeli dostępne są złącza ręczne, pakiet „thumb-ready” i certyfikowane ucho do podnoszenia. Zwiększające precyzję kopania wokół elementów instalacyjnych łyżki przedsiębierne można montować metodą sworzniową lub za pomocą złącza.
Modele 301.5, 301.6 i 301.8 dostępne są z podwoziem o stałej szerokości.   Wszystkie modele można wyposażyć w rozsuwane podwozie, które da się zwęzić w celu wprowadzenia maszyny na miejsce pracy przez węższe miejsca, a następnie rozsunąć, uzyskując w ten sposób stabilną platformę roboczą. Podwozia wszystkich modeli, z wyjątkiem 302 CR, można zwęzić, uzyskując szerokość od 1300 do 990 mm, a w przypadku modelu 302 CR – szerokość od 1400 do 1090 mm.
Możliwości robocze nowych modeli zwiększa również lemiesz spycharki, który umożliwia wykonywanie zadań związanych z zasypywaniem wykopów i profilowaniem terenu. Lemiesz ma duży zakres ruchu nad i pod powierzchnią podłoża, jest wyposażony w funkcję ruchu swobodnego i umożliwia „kopanie przy lemieszu", co podnosi wydajność pracy z luźnymi materiałami. Główne elementy konstrukcyjne maszyn nowej generacji – górna i dolna rama, ramy gąsienic, wysięgnik i ramię – są wzorowane na większych koparkach Cat i wyróżniają się dużą trwałością.

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.