Go to Top

Bauma w toku

W Monachium mimo nie najlepszej pogody z dużym rozmachem odbywają się największe targi na świecie. W poniedziałek uroczyście otworzyli je: niemiecki minister gospodarki i energii Peter Altmaier, premier Bawarii Markus Söder i prezes Messe München Klaus Dittrich.
Bauma jest wizytówką Niemiec – powiedział Peter Altmaier – dodając, że niemiecki przemysł budowlany czeka niemałe wyzwanie: zwiększenie liczby mieszkań przynajmniej o połowę. Niemiecki rząd planuje zainwestować do 10 mld euro, aby sfinansować mieszkania dla obywateli o niskich dochodach czy program, który zapewnia rodzinom rządową dotację (wypłacaną na dziecko) na zakup własnego domu. Zapraszamy również na nasz fejsbukowy profil posbud.pl, gdzie znaleźć można nasze zdjęcia z baumy!

Wśród targowych gości, którzy przez cały tydzień przyjeżdżają do Monachium z 200 krajów całego świata są i  przedstawiciele naszej redakcji. Na razie – w ferworze odwiedzin we wszystkich interesujących nas stoiskach (na co z pewnością zabraknie nam po prostu czasu) ograniczamy się do fotorelacji, które oglądać można na facebooku. Spotykamy wielu rodaków, co cieszy, bo są to nie tylko odwiedzający targi, ale i wystawcy! Postaramy się napisać o nich jak najwięcej

A na zdjęciu polska ekipa i polski producent - firma DEKPOL, którą znaleźć można w stoisku AS-FN 1025/3 (mz)

 

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.