Go to Top

Nowa Cat 120 – komfortowa i oszczędna

Nowa równiarka samobieżna Cat® 120 może być dostosowana do zastosowań i preferencji klienta. Silnik Cat C7.1 zużywa do 15 procent mniej paliwa w standardowym trybie ECO. Całkowicie nowa kabina zapewnia niespotykany komfort pracy. Nowa technologia filtracji obniża koszty konserwacji nawet o 15 procent. Do wyboru jest układ sterowania za pomocą kierownicy/dźwigni lub joysticka, napęd typu tandem lub na wszystkie koła i szereg skalowalnych technologii kontroli nachylenia. Zaprojektowana od nowa kabina zapewnia lepszą widoczność dzięki tylnym oknom, opcjom foteli i nowemu wyświetlaczowi informacyjnemu

Efektywną pracę umożliwia korzystanie z joysticków lub zestawu kierownicy i dźwigni. Ulepszane od 45 lat tradycyjne elementy sterujące, czyli dźwignia i kierownica, są już dobrze znane. Pulpit sterowniczy można dostosować do preferencji operatora. Dzięki opcji zintegrowania przełączników i przycisków układu automatycznej kontroli nachylenia wszystkie elementy sterujące można umieścić w zasięgu ręki. Sterowanie za pomocą joysticków pozwala zredukować liczbę ruchów dłoni i ręki nawet o 78 procent, a tym samym zmniejszyć zmęczenie. Zastosowane w joystickach rozwiązania technologiczne gwarantują ich płynny ruch. Ustawione pod kątem szyby przednie kabiny z joystickami zapewniają lepszą widoczność lemiesza.
W nowej kabinie zastosowano innowacyjną konstrukcję z oknem tylnym w celu poprawy widoczności, a dodatkowo maszynę można wyposażyć w system Cat Detect Vision. Wydajny układ ogrzewania i chłodzenia pozwala usuwać wilgoć i utrzymywać stałe ciśnienie w kabinie. Zapewnia także obieg świeżego powietrza, zapobiega przedostawaniu się pyłu do wnętrza oraz chroni szyby przed zabrudzeniem i zaparowaniem. Opcjonalne wyposażenie fotela obejmuje zawieszenie pneumatyczne, ogrzewanie i chłodzenie oraz pneumatycznie regulowane podparcia boczne. Czytelny monitor kolorowy lub ekran dotykowy o przekątnej 10 cali (254 mm) umożliwia wyświetlenie informacji o maszynie i sterowanie układem Cat GRADE.
Nowy układ filtracji umożliwia obniżenie typowych kosztów eksploatacji nawet o 15 procent. Dłuższe okresy między wymianami filtrów oleju silnikowego, hydraulicznego i przekładniowego pozwalają na zwiększenie produktywności nowej równiarki samobieżnej 120 w miejscu pracy. Umieszczenie filtrów w części centralnej przyspiesza serwisowanie. Filtry znajdują się blisko siebie, co ułatwia dostęp do nich i skraca czas obsługi zapobiegawczej, dzięki czemu można szybko przejść do kolejnego zadania. Sprzęgło poślizgowe napędu obrotnicy chroni zębnik i zęby obrotnicy przed potencjalnym uszkodzeniem. Opcjonalny układ Circle Saver ogranicza wymagania dotyczące codziennego smarowania oraz kosztowne naprawy obrotnicy i zębnika. Smarowniczka jest łatwo dostępna i prosta w obsłudze. Wygodnie umieszczone wkładki cierne w opcji regulacji obrotnicy belki zaczepowej od góry zapewniają maksymalne dopasowanie i precyzyjne profilowanie oraz obniżenie kosztów pracy nawet do 20 procent.
Skalowalne technologie Cat GRADE obejmują opcje układu kontroli nachylenia dla klientów o różnych wymaganiach dotyczących zastosowania i budżetach, ale wszystkie gwarantują szybszą i dokładniejszą pracę w celu zwiększenia produktywności. Technologie Cat GRADE obejmują układy Cross Slope i Cross Slope Indicate oraz cyfrowy miernik nachylenia lemiesza i opcjonalne przygotowanie do montażu osprzętu, które pozwala na integrację z technologiami kontroli nachylenia. Ponadto opcjonalny układ stabilizacji lemiesza umożliwia automatyczne obniżenie prędkości maszyny, jeżeli podskakiwanie maszyny istotnie wpływa na nachylenie.
Układ napędu na wszystkie koła umożliwia korzystanie z trybu pełzania tylko przednich kół, co umożliwia precyzyjne profilowanie terenu. Opcjonalny napęd na wszystkie koła zwiększa przyczepność i ułatwia manewrowanie na luźnym podłożu. Większa moc pozwala na pracę w trudnym terenie z większą produktywnością. Szeroka gama osprzętu Cat — od zrywaków do lemieszy — umożliwia rozszerzenie uniwersalności maszyny. Każdy z tych elementów zaprojektowano pod kątem spełnienia wymagań w zakresie lepszej wydajności, bezpieczeństwa i stabilności. W celu poprawy bezpieczeństwa operatora standardowy dodatkowy układ kierowniczy jest włączany automatycznie, jeżeli spadnie ciśnienie pompy głównej.

Informacja prasowa i zdjęcia Caterpillar

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.