Go to Top

Bridgestone ochroni przed trzęsieniem ziemi

Technologia antywibracyjna Bridgestone została zamontowana w nowych obiektach, w których będą odbywały się zawody pływackie, siatkówki oraz koszykówki na wózkach inwalidzkich podczas Igrzysk Tokio 2020. Firma Bridgestone Corporation dostarczyła swoje najnowocześniejsze łożyska antywibracyjne do dwóch nowo wybudowanych obiektów, które będą miejscem zmagań podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020.  Bridgestone wyposażył w swoją zaawansowaną technologię ochrony przed trzęsieniami ziemi Tokyo Aquatics Centre, a także Ariake Arena.

Łożyska antywibracyjne stanowią elastyczne wsparcie konstrukcyjne, które izoluje konstrukcję od podłoża w celu zmniejszenia przenoszenia wstrząsu sejsmicznego i ryzyka szkód w razie trzęsienia ziemi. Łożyska te posiadają średnicę od 600 mm do 1800 mm. Dwa nowe obiekty, których ukończenie zaplanowane jest na rok 2019, posiadają konstrukcję antywibracyjną dachu*1. Montaż łożysk poniżej dachu zamiast pod fundamentami obiektu pomaga obniżyć obciążenie elementów wsparcia konstrukcyjnego dachu. Tego typu montaż jest często używany w budynkach o kształcie hali lub kopuły z dużymi, otwartymi przestrzeniami, takich jak areny sportowe.

– Bridgestone od dziesięcioleci pozostaje w czołówce technologii izolacji sejsmicznej – powiedział Tomohiro Kusano, wiceprezes Bridgestone Corporation. – Przygotowując się do przyjęcia gości na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w naszym rodzinnym mieście, rozważamy wszystkie sposoby, w które nasze innowacyjne produkty i rozwiązania mogą poszerzyć możliwości przemieszczania się, mieszkania, pracy oraz rozrywki w Tokio.

Firma Bridgestone od roku 1984 opracowuje i wytwarza produkty oparte o swoją technologię antywibracyjną w Japonii. Obecnie łożyska antywibracyjne firmy są wykorzystywane w różnych zakładach w Japonii i na całym świecie, w tym w zabytkach kultury takich jak Tokyo Station czy Los Angeles City Hall, jak również w ośrodkach wsparcia kryzysowego, budynkach rządowych, szpitalach, placówkach handlowych, kompleksach mieszkalnych i wielu innych.

Po Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020 łożyska antywibracyjne Bridgestone zamontowane w Tokyo Aquatics Centre oraz Ariake Arena będą w dalszym ciągu przyczyniać się do bezpieczeństwa obu tych obiektów, w których organizowane będą wydarzenia krajowe oraz międzynarodowe i które przez wiele lat służyć będą za obszary publicznej rekreacji oraz ośrodki kultury. Dodatkowe informacje dotyczące zaawansowanej technologii oraz rozwiązań w zakresie mobilności, które Bridgestone dostarczy w celu wsparcia Igrzysk Tokio 2020 oraz pozostałości po nich, zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach.

Inf. pras. i zdjęcia: Bridgestone Corporation

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.